Football Manager 2018

Football Manager 2018

7,8
10 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
10.11.2017
Europa:
10.11.2017
Polska:
10.11.2017
Producent:
Sports Interactive
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Sportowa,   Strategiczna
Premiery
Świat:
10.11.2017
Europa:
10.11.2017
Polska:
10.11.2017

Recenzja redakcji

Football Manager 2018 - recenzja gry
8.0
Football Manager 2018 - recenzja gry
PC

Football Manager 2018 - opis gry

Football Manager 2018 to gra sportowa traktująca o zarządzaniu klubem piłkarski. Za jej produkcję odpowiadało studio Sports Interactive, a za wydanie Sega. Tytuł ukazał się tylko na komputerach osobistych.

Edycja na 2018 roku oferuje następujące warianty rozgrywki: Kariera (tutejsza główna atrakcja), Turniej gwiazd (tworzymy zespół spośród dostępnych zawodników i rywalizujemy online), Kariera online (chyba jasne), Własny klub (dzielimy i rządzimy - od składu po kolor spodenek). Poszczególne tryby doczekały się mniejszych lub większych zmian czyniąc z nowej części Football Managera grę jeszcze bardziej kompletną w swojej dziedzinie. .

Dalsza część tekstu pod wideo

W trybie Kariery dodano nowe informacje odnośnie stanu zdrowia zawodników. Odwiedzając Centrum medyczne otrzymujemy szczegółowe dane o kontuzjach, ocenie ryzyka czy bardziej szczegółowe podsumowanie sezonu. Zmian doczekał się również scouting i niektóre kwestie z nim związane. Dzięki analitykowi dowiemy się co nieco o statystykach danego piłkarza, natomiast scout dostarczy nam niby standardowy raport, ale wzbogacony o liczbową rekomendację w zakresie 1-100, co znacznie ułatwia przeszukiwanie list obserwowanych piłkarzy i pozwala na szybsze zorientowanie się, czy zawodnik jest wart świeczki. Pojawiły się pakiety umożliwiające inwestowanie konkretnych pieniędzy w konkretne obszary poszukiwań (np. Polska, Europa Wschodnia, Europa) – płacąc więcej, mamy dostęp do większej liczby zawodników. Doszła również opcja punktu ciężkości, która umożliwia nam zdecydowanie, czy nasi scouci mają skupiać się na działaniach długofalowych czy jednak krótkoterminowych, np. gdy na gwałt szukamy zastępstwa dla kontuzjowanego zawodnika.

Nowa sekcja – Dynamika – to 5 ekranów opisujących przeróżne aspekty związane z relacjami pomiędzy naszymi zawodnikami, ale również i nami. Dowiemy się, czy nasi piłkarze są zgrani, jaka jest atmosfera w szatni czy co o nas myślą. Jak w każdej grupie, tak i w naszej drużynie znajdują się liderzy czy wpływowe osoby. Od tego, jak będziemy postępowali z takim piłkarzem, będzie zależała atmosfera w klubie. Jeśli np. skonfliktujemy się z liderem zespołu, to swoim zachowaniem może wpłynąć na pozostałych zawodników, a to finalnie może doprowadzić do buntu. Zestaw uzupełniają zakładki z zadowoleniem (szczegółowe informacje o zawodniku i jego zadowoleniu z różnych aspektów gry w klubie, m.in. trening, klub, czas gry) i opcją zebrania.

Nowa jest odprawa przedmeczowa. Opcja umożliwia nam przedstawienie zawodnikom naszej wizji na dany mecz – pogadamy o nastawieniu, o taktyce, na bieżąco sprawdzimy, co sądzą o naszych decyzjach piłkarze. Na uwagę zasługują w tym kontekście plany meczowe. Z grubsza chodzi o to, że możemy odgórnie określić, co ma się dziać z naszą drużyną w określonych momentach spotkania, np. gdy wygrywamy 2 golami lub remisujemy po 45 minutach.

Wideo - Football Manager 2018

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper