Poradnik (Trophy Guide) 4# - Flower

Poradnik (Trophy Guide) 4# - Flower

Adrian Markiewicz | 01.04.2014, 20:46

Flower to gra, która jest inna niż wszystkie. Nie musimy w niej strzelać, ścigać się czy zbierać skarby. Możemy zrelaksować lub oddać się refleksji dzięki prostej mechanice i wyjątkowej muzyce stworzonej przez Vinceta Diamante. Całość jest krótka lecz porywająca. Poradnik pokaże wam jak uzyskać wszystkie osiągnięcia! Do tego sonda dotycząca co chcielibyście zobaczyć w następnym poradniku.

Zestawienie:


Trudność zdobycia trofeów - 2/10
Liczba trofeów offline - 14(1,2,11)
Liczba trofeów online - 0
Czas potrzebny do zdobycia 100% - od 5 do 7 godzin
Minimalna liczba potrzebnych przejść - 1

Kilka porad na początek:

  • Gra nie zawiera platyny co nie oznacza, że nie można jej wymasterować. Osiągnięcie 100% nie będzie trudne. Zaczynając zabawę po raz pierwszy po prostu przejdź grę. Nie szukaj znajdziek. Po prostu graj.

  • Zanim zaczniesz polowanie na trofea, opanuj dobrze mechanikę gry. Daj sobie czas na wczucie się w latanie płatkiem oraz sterowanie wiatrem. Nie jest to skomplikowane ale na początku trzeba odrobinę wprawy. Po kilku minutach załapiesz o co chodzi i sterowanie jak i sam gameplay będzie przyjemnością. W drodze po achievement Pure dobre opanowanie sterowania bardzo się przyda.

  • W przydaku achievementu Nature oraz Healthy Play wymagana jest odrobina cierpliwości.

Flower Achievements

Nazwa Rodzaj Stopień trudności
Dream Łatwy
Nature Łatwy
Urban Łatwy
Memories Łatwy
Palette Łatwy
Wind Łatwy
Illumination Łatwy
Pure Łatwy
Stars Łatwy
Flow Łatwy
Welcome Back Łatwy
Healthy Play Łatwy
Beginning Łatwy
Discovery Łatwy

Blow the wind and feel the magic

Dream- Achievement wymagający od nas zebrania wszystkich ukrytych kwiatów. Na każdym poziomie, których jest łącznie 6 zawsze sa 3 ukryte kwiaty. By je zebrać, czasem musimy zebrać wszystkie okoliczne kwiaty lub ożywić dany obszar by owe kwiaty się pojawiły. Zadarza się również, że kwiatki są zwyczajnie gdzieś ukryte i wystarczy je znaleźć.
Poniżej znajdziesz video jak odkryć wszystki kawiaty w każdym z 6 poziomów!

Poziom 1 (Żółty kwiat) :

- W pierwszym obszarze zbierz wszystkie możliwe kwiaty
- W drugiej części musisz ożywić wszystkie miejsca
- Ostatnie kwiaty do odnalezienia są obok martwego drzewa za kamieniem!

Poziom 2 (Czerwony kawiat):

- Ożywić musisz dwa kamienne kręgi w pierwszym obszarze.
- Gdy ożywisz drugi obszar, kwiaty będą ulokowane na wzniesieniu obok kamiennych wrót.
- W ostatnim obszarze, po lewej stronie kwiaty są ukryte w wnęce skalnej!

Poziom 3 (Różowy kawiat):

- Musisz ożywić 3 miejsca wokół wiatraka.
- W kanionie musisz wlecieć w odnogę, do ukrytych jaskiń.
- Gdy wylecisz z kanionu zawróć. Kwiaty będą po prawej stronie w małej wnęce.

Poziom 4 (Niebieski kawiat):

- Pierwsze kwiatki są ukryte za wielkim stogiem siana, oddalonym od głownego skupiska. Kieruj się w prawo a na bank znajdziesz.
- Kolejne kwiaty, wymagają zatoczenia kółka wokół zniszczonego wagonu.
- Ostatnie kwiaty wymagają rozświetlenia sadzawki, która znajduje się powyżej wagonu.

Poziom 5 (Fioletowy kawiat):

- Gdy zaczniesz zabawę, zawróć i leć na wzgórze. Kwiaty czekają tam na Ciebie.
- W miejscówce z trzema wieżami, zbież wszystkie kwiaty wokół jednej, która nie jest tą główną(ta bez rur). To sprawi, że wieża upadnie i pojawią się kwiaty!
- Po trzech wieżasz, czas na labirynt. Gdy do niego wlecisz, trzymaj się prawej strony. Kwiaty będą ukryte w płytkiej wnęce.

Poziom 6 (Mały różowy kawiat):

-W drugiej miejscówce znajdziesz 2 wysokie budynki. Wleć w ten po prawej od góry i zbierz kwiaty!
- Gdy wlecisz na autostradę w pewnym momencie znajdziesz się na rozwidleniu. Wybierz drogę na lewo i zbierz ukryte kwiaty.
- Gdy przebrniesz przez autostradę, wlecisz między budynki naszpikowane metalowymi odłamkami. Obok budynków na trawie znajdziesz dwa klimatyzatory. Za jednym z nich znajdziesz kwiaty!

Nature- Trofeum zdobywamy gdy zbierzemy łącznie 10 000 tysiecy płatków kwiatów. Zadanie nie jest trudne a jedynie wymaga czasu i cierpliwości. Po przejściu wszystkich poziomów warto powtarzać 5 oraz 6. Jest tam najwięcej kwiatów a co za tym idzie płatków do zebrania. Osobiście polecam 6 poziom bo jest najszybszy! Jeżeli powtórzysz 6 poziom mniej więcej 15+ razy achievement wpadnie!

Urban- Odpal poziom 6 i udaj się do drugiej lokacji czyli tej, która znajduje się przed wejściem na autostradę. Tam musisz ożywić 4 miejsca by uzyskać achievement. Te miejsca to odpowiednio: wielki klimatyzator, huśtawka, karuzela oraz zjeżdżalnia. Upewnij się, żę każde z tych miejsc ożywiłeś i jest ono kolorowe.

Memories- Bardzo proste trofeum. Wymaga od nas by w trakcie gry po prostu przestać grać. Zostawiasz pada na chwilę, a gra ukazuje Ci piękne pejzaże. Możesz też wcisnąć przycisk SELECT by przejść w tryb zdjęć. Poczekaj aż trofeum wpadnie!

W przypadku PS4 również możesz po prostu chwilę poczekać i nic nie robić lub wcisnąć TOUCHPAD na DS4 by po kilku chwilach mieć trofeum na koncie.

Palette- Bardzo kolorowy achievement. Dosłownie. Pod koniec drugiego poziomu zobaczysz 3 kamienne skupiska. By trofeum wpadło zbierz wszystkie kwiaty wokół każdego z nich by ozywić skały i wyzwolić moc 3 kolorów, którymi możesz kolorować świat wokół siebie.

Wind- Wybierasz poziom 3. Gdy dotrzesz do miejscówki z wiatrakami to musisz wprawić je w ruch. Łącznie jest ich 3. Gdy uruchomisz ostatni, daj się porwać wiatrowi.

Illumination- By uzyskać to trofeum udaj się do 4 poziomu. Cała zabawa polega na tym, że zbierając kwiatki w pewnym momencie będziesz miał moc rozświetlania konkretnych połaci terenu. Gdy ową moc będziesz miał udaj się nad jedną z dwóch małych sadzawek i rozświetl ją swym blaskiem.
Sadzawki znajdują się obok zniszczonego wagonu oraz na lewo od wielkiej spirali.

Pure- Achievement z pozoru bardzo prosty bo wymaga przejścia poziomu 5 bez bycia uderzonym przez spadające lub elektryczne przeszkody czyli bez tzw. "Skuchy".
Poniżej świetne wideo jak to zrobić!

Stars- Pewnie nie czytasz napisów końcowych jak 99% ludzi. Tym razem czytanie tzw. "credits" to czysta przyjemność. Każda osoba ze studia Thatgamecompany, która pracowała nad "Flower" ma swojego kwiatka. Wystarczy, że zbierzemy wszystkie i trofeum wpadnie.

Flow- W 3- im poziomie(ten z wiatrakami) gdy ożywisz wszystkie wiatraki zostajesz skierowany do kanionu. Cały czas trzymaj się lewej strony kanionu. W pewnym momencie po lewej zauważysz, że droga się rozwidla. Skieruj się w ową drogę a dotrzesz do jaskiń. Tam szybko przemieść się na prawo i trzymaj się prawej strony ze wszystkich sił, ponieważ tylko lecąc prawą stroną trofeum zostanie zaliczone. Jeżeli przelecisz środkiem lub "tak jak wiatr Cię niesie" trofeum nie wpadnie.

Welcome Back- Gra nagradza nas tym trofikiem gdy przestaniemy grać na tydzień, po czym wrócimy i zagramy znowu. Można czekać tydzień lecz dla tych co są niecierpliwi jest mały trick. Odpal "Flower" następnie wyjdź z gry. Potem w menu konsoli zmień datę na 8 dni do przodu, zachowaj, a następnie odpal grę. Trofeum wpadnie bez problemu!

Healthy Playing- Banalny achievement. Wystarczy, że zagramy dowolny poziom, ukończymy go, a następnie czekamy w menu głównym 10 minut. Osobiście polecam ukończyć pierwszy poziom po czym odpalić stoper w telefonie. Po 10 minutach powinnieneś usłyszeć znajome "DING!".

Beginning- By zdobyć "aczika" musisz znaleźć na jednym poziomie wszystkie 3 ukryte kwiatki. Najprościej jest oczywiście na poziomie pierwszym!
To ile ukrytych kwiatów zebrałeś syganlizowane jest przez liczbę płatków w doniczce poszczególnych kwiatków!

Discovery- Jedyne czego potrzebujesz by usłyszeć dzwięk wpadającego trofeum to zebranie jakiegokolwiek ukrytego kwiatka na dowolnym poziomie. Wystarczy jeden, a achievement na bank wpadnie.

Całość przygotował Adikon.

Źródło: własne

Komentarze (39)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper