Carmageddon II: Carpocalypse Now

Carmageddon II: Carpocalypse Now

7,7
40 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Stainless Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
11.1998
Europa:
11.2002
Polska:
2002
Producent:
Stainless Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Śr. czas:
30 godzin
Liczba graczy:
1-6
Premiery
Świat:
11.1998
Europa:
11.2002
Polska:
2002

Carmageddon II: Carpocalypse Now - opis gry

Carmageddon II: Carpocalypse Now to gra wyścigowa wyprodukowana przez studio Stainless Games i wydana przez Sales Curve Interactive na komputerach z systemem Windows i Mac OS. Podobnie jak pierwsza część, “dwójka” wywołała pewne kontrowersje poziomem przemocy i założeniami gameplayowymi, które zakładały rozjeżdżanie przechodniów.

Carmageddon II to specyficzna gra wyścigowa, w której nasze cele osiągamy wykonując jedną z trzech wytycznych. Opcja pierwsza - musimy pierwsi zjawić się na mecie. Wyścigi odbywają się na dość otwartych przestrzeniach, gdzie porozmieszczano checkpointy, które należy zaliczyć w odpowiedniej kolejności. Liczba okrążeń zależy od miejscówki (tych jest ponad 30). Drugi sposób to zabicie każdej żywej istoty obecnej na arenie zmagań, co oznacza zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Tego też zresztą dotyczyła największa kontrowersja, przez którą gra została ocenzurowana na niektórych rynkach (ludzi zastąpiły zombie). Trzeci i ostatni patent z kolei sprowadza się do zniszczenia samochodów wszystkich rywali. Z niektórymi można sobie poradzić łatwiej, niektórzy jednak wyżej stawiają poprzeczkę. W zadaniu pomagają porozmieszczane na trasach power-upy. Ten sposób to też jedyna szansa, by zdobyć bonusowe pojazdy.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Twórcy przygotowali wiele cudacznych pojazdów, którymi kierują równie cudaczni kierowcy. Mamy tu wszystko począwszy od zwykłych aut (odpowiednio rzecz jasna ‘upiększonych’ i zmodyfikowanych) a skończywszy na ciężarówkach i buldożerach. Carmageddon II wyróżniał się w momencie premiery dopieszczonym modelem zniszczeń. Ślady nierozważnej jazdy pozostawiają tu wszelkiego rodzaju ślady na karoserii, a w skrajnych przypadkach samochód może nawet zostać przecięty na pół (i w ten sposób kontynuować rywalizację).

 

Poza trybem singlowym gra posiada też multiplayer dla maksymalnie sześciu osób. Rozgrywce przygrywają między innymi kawałki zespołu Iron Maiden.

Wideo - Carmageddon II: Carpocalypse Now

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper