Fire Emblem: Awakening

Fire Emblem: Awakening

8,6
59 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.6

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
19.04.2012
Europa:
19.04.2013
Producent:
Intelligent Systems
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny
Śr. czas:
45 godzin
Premiery
Świat:
19.04.2012
Europa:
19.04.2013

Fire Emblem: Awakening - opis gry

Fire Emblem: Awakening to taktyczna gra jRPG wydana na 3DS-a w kwietniu 2013 roku, za produkcją której stoi studio  Intelligent Systems. Jest to trzynasta gra z serii Fire Emblem, dostępna zarówno w sprzedaży detalicznej jak i w cyfrowej dystrybucji poprzez eShop.

W Fire Emblem: Awaking mamy dwóch głównych bohaterów. Kroma, księcia Świętego Królestwa Iris i postać stworzoną przez gracza. Nasz avatar towarzyszy księciu jako żołnierz i jako strateg odgrywając ważną rolę w fabule.

W grze dostępnych jest ponad 40 profesji, a po dobiciu do odpowiedniego poziomu będziemy mogli zmienić je na coś bardziej zaawansowanego. Każda klasa ma swoje zalety, ale i słabsze strony (np. Cleric nie może atakować fizycznie, a Pegasus Knight jest podatny na ataki łuczników). Wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia postacie nabywają nowe zdolności, jednak w jednym czasie mogą korzystać tylko z pięciu z nich (reszta przechowywana jest w banku umiejętności danej postaci). Gra oferuje także opcję łączonych ataków przy wykorzystaniu wsparcia stojących w pobliżu kompanów. Ponadto postacie, które są przyjaciółmi lub kochankami mogą w Fire Emblem: Awakening działać w zespołach. Daje to profity podczas ofensywy i defensywy (pomagier może wziąć na siebie obrażenia podczas starcia). Możemy także łączyć zawodników węzłem małżeńskim, co zaowocuje spłodzeniem dzieci (dziedziczących cechy rodziców), które później wystawimy do walki.

W grze przygotowano kilka poziomów trudności, od Normal i Hard po "lunatic" i "lunatic plus" dla hardkorowców. Ponadto gra oferuje dwa style rozgrywki: Classic - gdzie poległa jednostka nie może zostać wskrzeszona (co jest jednym z wyróżników serii), oraz Casual z możliwością wskrzeszenia towarzyszy i opcją zapisu stanu gry w każdej chwili. Innym ficzerem przygotowanym przez developera jest Free Map; gracze pomiędzy kolejnymi starciami mogą swobodnie poruszać się po mapie do miejsc, które już odwiedzili. Zwiedzając mapę mogą spotkać sprzedawców oferujących dobrą broń i ważne przedmioty. Warto dodać, że na dolnym ekranie konsoli oprócz informacji o broni wyświetlane są również takie opcje jak zmiana widoku, przyspieszenie, spowolnienie i zatrzymanie czasu. Fire Emblem: Awaking to również jedna z pierwszych gier na 3DS-a oferująca dodatkową zawartość, w tym zestaw 3 map, których zaliczanie zostanie nagrodzone odblokowaniem nowej profesji (Bride), czy możliwość zwerbowania sławnych postaci z poprzednich odsłon serii.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - Fire Emblem: Awakening

Komentarze (12)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper