Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Shin Megami Tensei: Devil Survivor

8,4
9 oceny

Ocena wg platformy:

DS 8.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Przygodowa
Premiery
Świat:
15.01.2009
Producent:
Atlus
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG taktyczny,   Przygodowa
Premiery
Świat:
15.01.2009

Shin Megami Tensei: Devil Survivor - opis gry

Shin Megami Tensei: Devil Survivor to strategia turowa wyprodukowana przez Atlus na NDS-a. Tytuł ukazał się w Europie dopiero w wersji Overclocked, która powstała z myślą o 3DS-ie. Podobnie jak w Personie, klimat Devil Survivora jest lżejszy niż w głównych odsłonach SMT.

Sceną gry jest współczesne Tokyo. Grupa nastolatków, w tym główni bohaterowie czyli Yuzo Tanikawa i Atsuro Kihara, otrzymują tajemnicze urządzenie zwane COMP. Dzieje się to z grubsza w momencie, w którym japońską stolicę nawiedzają demony i zaczyna staczać się ona po równi pochyłej. Siły Samoobrony zamykają dostęp do miasta, a uwięzionym w niej mieszkańcom zabraniają kontaktu ze światem zewnętrznym, a nawet nie dostarczają pożywienia. W takim momencie nieoczekiwanym zbawieniem okazuje się wspomniany COMP. Bohaterowie odkrywają jego funkcje, które pozwalają na przyzywanie demonów do walki, a nawet sprawdzenie zegara odliczającego czas do śmierci. Informuje on, że wszyscy ludzie obecni w strefie kwarantanny umrą w ciągu siedmiu dni...

 

Devil Survivor to turowa strategia w stylu Final Fantasy Tactics lub Tactics Ogre. Walki rozgrywają się tu w systemie turowym, a naszym zadaniem jest przeważnie pokonywanie wszystkich przeciwników bądź np. uratowanie bezbronnych mieszkańców Tokyo. Jednostki nasze i naszego wroga dzielą się na oddziały, w których skład wchodzi lider i dwóch pomocników. Gdy przychodzi stosowna tura, kierujemy całym takim oddziałem, a poszczególne osoby mogą wykonać dodatkową czynność. Zaciukanie lidera powoduje, że zespół się rozsypuje.

 

Do dyspozycji mamy maksymalnie cztery oddziały. Każdym z nich kieruje któraś z ważnych dla fabuły postaci, a rolę pomocników odgrywają przeważnie demony. Każdy oddział posiada też siedem umiejętności - trzy do wykorzystania podczas bitew, trzy pasywne (wpływające na statystyki itd.) i jedną specjalną zależną od rodzaju podopiecznych pod naszą komendą. Nabywanie nowych skilli wygląda inaczej w zależności od tego czy ktoś jest człowiekiem, czy demonem. Demony nabywają nowe zdolności po przeskoczeniu na wyższy poziom doświadczenia, zabiciu pewnej ilości przeciwników bądź po fuzji z innymi demonami. W przypadku ludzi musimy najpierw wybrać pożądaną umiejętność dla danej postaci, a następnie ubić jej składem wybrany przedtem cel.

 

Między walkami istnieje możliwość pobiegania po różnych zakątkach Tokyo, gdzie da się porozmawiać z mieszkańcami, uzyskać różne ciekawe informacje, uzupełnić zapasy bądź wziąć udział w tzw. free battles, czyli nie mających związku z fabułą starciach podczas których możemy napakować naszych podopiecznych.

 

Devil Survivor posiada kilka zakończeń, które zależą od decyzji podjętych w trakcie rozgrywki.

Wideo - Shin Megami Tensei: Devil Survivor

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper