Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

6,3
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 6.3
Wii 6.0
DS 6.0
PS2 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Eutechnyx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
04.07.2008
Europa:
04.07.2008
Producent:
Eutechnyx
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Wyścigi
Liczba graczy:
1-16
Premiery
Świat:
04.07.2008
Europa:
04.07.2008

Ferrari Challenge Trofeo Pirelli - opis gry

Ferrari Challenge: Trofeo Pirelli to gra wyścigowa wyprodukowana przez brytyjskie studio Eutechnyx i wydana przez System 3. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, PlayStation 3, Wii oraz NDS (w planach była też wersja na PSP, ale ostatecznie jej nie wydano).

Jak sugeruje sama nazwa gry, wyścigi odbywają się tylko z udziałem samochodów marki Ferrari. Produkcja stawia bardziej na realizm. Zabawę możemy rozpocząć od rozbudowanego tutoriala pozwalającego zapoznać się z charakterystyką i elementami tutejszego modelu jazdy. Porad dostarcza Tiff Needel, prowadzący popularnego programu telewizyjnego Top Gear. Pod koniec ‘lekcji’ jesteśmy oceniani.

Gra oferuje kilka wariantów rozgrywki. Pierwszy to Arcade, który w podobnej formie pojawia się w wielu innych grach tego samego gatunku. Wyścigi odbywają się w nim na szesnastu torach (także tych istniejących w rzeczywistości) a wraz z postępami odblokowujemy kolejne samochody (tych jest około pięćdziesięciu). Następny w kolejce jest Challenge pozwalający rozegrać cały sezon. W rywalizacji bierze udział tylko jeden model - Ferrari F430. Zawody rozpoczynają się w nim od sesji kwalifikacyjnych.

Oprócz tego jest jeszcze Time Trial, czyli jazda na czas pozwalająca szlifować umiejętności, Showroom, galeria oferująca opcję kustomizacji samochodów, multiplayer oraz Collector Card Battle. Jest to, co ciekawe, karciana minigierka. Otrzymujemy w niej do dyspozycji karty z różnymi modelami Ferrari i z zapisanymi na nich parametrami, a naszym zadaniem jest pozbawić talii rywala.

Jeśli chodzi o multiplayer, to warto zwrócić uwagę, że tylko wersja na PS3 oferuje rozbudowane funkcje sieciowe. Gracze mogą rywalizować w maksymalnie szesnaście osób a także pobierać przygotowane przez twórców dodatki dlc.

Wideo - Ferrari Challenge Trofeo Pirelli

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper