Homeworld

Homeworld

8,3
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Relic Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.09.1999
Europa:
28.09.1999
Polska:
14.01.2000
Producent:
Relic Entertainment
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Strategiczna
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
28.09.1999
Europa:
28.09.1999
Polska:
14.01.2000

Homeworld - opis gry

Homeworld to strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana przez studio Relic Entertainment i wydana przez Sierra Studios. Tytuł ukazał się na komputerach z systemem Windows w 1999 roku.

Historia rozpoczyna się na pustynnej planecie zwanej Kharak, która zamieszkana jest przez różne ludy Kushan. Sto lat przed wydarzeniami ukazanymi w grze w piaskach odnaleziony zostaje stary statek kosmiczny i mapa, z której wynika, że Kharak nie jest kolebką Kushan - jest nią odległa planeta Hiigara, “dom”. W obliczu tego odkrycia poszczególne klany postanawiają połączyć swoje siły i przez kolejne lata budować ogromny statek zdolny pomieścić 600 tys. osób oraz dotrzeć do Hiigary. Jak się jednak później okazuje, maszyna, a konkretnie jej napęd pozwalający wykorzystywać hiperprzestrzeń do teleportowania się w kosmosie, jest niemile widziana przez międzygwiezdne imperium Taiidan, które doprowadza do zniszczenia Kharak.

Dalsza część tekstu pod wideo

Homeworld to strategia czasu rzeczywistego, w której akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Naszym głównym zadaniem jest dotrzeć do Hiigary po drodze mierząc się z rozmaitymi trudnościami. Trzon rozgrywki przywodzi na myśl standardowe RTS-y - skupia się ona na gromadzeniu surowców, rozbudowywaniu floty i bataliach z nieprzyjacielem. Singlowa kampania oferuje łącznie szesnaście misji, pomiędzy którymi puszczane są cutsceny opowiadające tutejszą historię.

Statek-matka jest najważniejszym elementem naszej armii. Dzięki niemu możemy rozbudowywać flotę o nowe statki. Te występują w wielu odmianach, a odmiany te przydają się do innych celów (można też przejmować statki nieprzyjaciela, przeprowadzać badania i konstruować nowe typy maszyn). Ze statków da się ustawiać formacje, co przydaje się przy zmaganiach.

Po spełnieniu wszystkich wytycznych otrzymujemy możliwość zrobienia skoku przez hiperprzestrzeń. Możliwość, bo nie musimy tego robić od razu i zamiast tego zostać na dotychczasowej mapie i zebrać porozmieszczane na niej surowce. Co warto dodać, pomiędzy levelami zachowujemy naszą flotę.

Oprócz singla dostępny jest też multiplayer. W większości przypadków wytyczne wymagają w nim zniszczenia statku-matki, ale bywają również inne cele.

Wideo - Homeworld

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper