Lair of the Clockwork God

Lair of the Clockwork God

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.0
XONE -
NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Size Five Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.02.2020
Europa:
21.02.2020
Producent:
Size Five Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Przygodowa,   Akcja
Premiery
Świat:
21.02.2020
Europa:
21.02.2020

Lair of the Clockwork God - opis gry

Lair of the Clockwork God to dwuwymiarowa gra action-adventure wyprodukowana przez studio Size Five Games. Tytuł ukazał się na PC (Windows, macOS, Linux) oraz konsolach Nintendo Switch, Xbox One i PS4.

Fabuła - Lair of the Clockwork God

Produkcja Size Vige Games jest w istocie trzecią przygód Bena i Dana. Poprzednie to Ben There, Dan That! i Time Gentlemen, Please! (ich znajomość nie jest jednak potrzebna). Zadaniem głównych bohaterów jest uratowanie świata przed szeregiem najróżniejszych niebezpieczeństw: inwazjami dinozaurów, wielkich robotów, obcych itd., a przy okazji odnalezieniu lekarstwa na raka.

Każdy z nich ma przy tym swoje metody działania. Ben nie znosi platformerów, więc nie skacze. Zamiast tego wchodzi w interakcje z otoczeniem, zarządza inwentarzem z przedmiotami, rozwiązuje łamigłówki etc. Dan z kolei na odwrót - jest zdecydowanie bardziej ruchliwy. Z wyzwaniem radzi sobie nie główkowaniem, tylko małpią zręcznością.

Rozgrywka - Lair of the Clockwork God

Lair of the Clockwork God to w istocie połączenie dwóch gatunków: przygodówki point-and-click i dwuwymiarowej platformówki. W tym pierwszym przypadku gra przypomina klasyczne przygodówki z lat 90. Jako Ben wchodzimy w interakcje z otoczeniem przy użyciu kilku rodzajów komend. Jako Dan często omijamy przeszkody i próbujemy dostać się do miejsc, do których nie jest w stanie dotrzeć jego mniej zręczny towarzysz. W trakcie zabawy musimy przełączać się między bohaterami (co można uczynić w dowolnym momencie), by uporać się z wyzwaniami wymagającymi współpracy. Dodać też jednak warto, iż Ben może z czasem pozyskiwać nowe umiejętności. 

Wymagania sprzętowe - Lair of the Clockwork God

Minimalne:

System operacyjny: Windows 7
Procesor: 2.4Ghz
Pamięć: 4 GB RAM
Karta graficzna: GeForce 8800
DirectX: Wersja 9.0c
Miejsce na dysku: 1 GB dostępnej przestrzeni

Wideo - Lair of the Clockwork God

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper