Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff

Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff

6,8
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
New World Computing
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Premiery
Świat:
18.04.2001
Europa:
01.06.2001
Producent:
New World Computing
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RTS
Premiery
Świat:
18.04.2001
Europa:
01.06.2001

Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff - opis gry

Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff to strategia turowa wyprodukowana przez New World Computing i wydana przez 3DO na PlayStation 2. Gra uchodzi za remake wydanego na początku lat 90. King’s Bounty, protoplastę Heroes of Might and Magic.

W grze otrzymujemy do wyboru cztery postacie: barbarzyńcę, czarodziejkę, rycerza i paladyna. Zadaniem bohatera/bohaterki jest odnaleźć tytułową laskę, która ma uleczyć otrutego króla Argusa. Niestety, na przeszkodzie stoi jeden poważny problem (a właściwie kilka problemów). Mapę prowadzącą do celu posiadł zły smok Malazak i podzielił on ją na części, oddając po jednym kawałku swoim pomagierom znajdującym się na czterech różnych kontynentach. My musimy przeprowadzić ofensywę dowodząc armiami i skompletować mapę.

 

Jeśli chodzi o trzon rozgrywki, mamy tu do czynienia z dość standardową strategią turową. Bitwy rozgrywają się na planszach pokrytych szachownicą, po których poruszają się jednostki nasze i naszego oponenta. Gdy natomiast dochodzi do zwarcia, jednostki wymieniają ciosy. Na początku posiadamy niewielką armię i tak samo skromne środki finansowe, ale z czasem ulega to oczywiście zmianie. Od parametru Leadership zależy, jak licznymi wojskami będziemy mogli dowodzić.

 

W przerwach między bitwami eksplorujemy świat gry szukając wskazówek odnośnie poszukiwanego artefaktu oraz próbujemy zwiększyć potencjał bojowy dowodzonej przez nas armii. Odwiedzając kolejne regiony i podbijając zamki nieprzyjaciela zwiększamy cotygodniową wypłatę.

 

Gra, pomimo tytułu, nie posiada zbyt wielu związków z serią Heroes of Might and Magic.

Wideo - Heroes of Might and Magic: Quest for the Dragon Bone Staff

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper