Bushido Blade

Bushido Blade

7,1
63 oceny

Ocena wg platformy:

PSone 7.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Light Weight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1997
Europa:
01.02.1998
Producent:
Light Weight
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Bijatyka
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
14.03.1997
Europa:
01.02.1998

Bushido Blade - opis gry

Bushido Blade jest trójwymiarową bijatyką wyprodukowaną przez studio Light Weight i wydaną w Europie przez Sony Computer Entertainment. Tytuł pozwolił prowadzić silące się na realizm pojedynki z wykorzystaniem broni, z których wyrugowano typowe dla gatunku elementy, takie jak choćby paski energii.

W grze wybieramy jedną z kilku postaci, które stają do pojedynków toczonych z wykorzystaniem broni, takich jak różnego rodzaju miecze i młoty. Każda z nich posiada zestaw cech (długość, waga) wpływających na dyspozycję, tj. na szybkość bądź zdolność blokowania. Zawodnicy oczywiście też posiadają kilka opisujących ich parametrów (np. predyspozycje do dzierżenia danego typu oręża) i unikalne ataki specjalne. Niektórzy mają nawet do dyspozycji drugą broń.

 

Walki toczą się pomiędzy dwoma oponentami, bez ograniczeń czasowych i bez pasków energii. Starcia mogą równie dobrze trwać kilka sekund, jeśli tylko ktoś zdoła zadać swoją bronią celne uderzenie. Można też ranić przeciwnika, co obniży jego potencjał, np. po udanym ataku na jego nogi będzie on zmuszony się czołgać. Równie istotne co broń są postawy (high, neutral, low) wpływające na dostępność pewnych umiejętności - niektóre ataki możemy bowiem wyprowadzić tylko po spełnieniu konkretnych warunków.

 

Inną sztandarową cechą Bushido Blade są duże areny, po których możemy poruszać się bez najmniejszych przeszkód - biegając, skacząc i wspinając się. Niektóre z nich, np. bambusowy lasek, pozwalają nawet na pewną interakcję z otoczeniem.

 

Oprócz trybu fabularnego, który pomimo samurajskiej otoczki rozgrywa się w XX wieku, twórcy zaimplementowali też kilka innych wariantów rozgrywki. Do wyboru mamy pozwalający stoczyć szybką walkę Versus, trening i widok z perspektywy pierwszej osoby. Jest też swego rodzaju survival w postaci Slash Mode, w którym przedzierając się przez długi korytarz wycinamy nacierającą na nas setkę wojowników ninja.

 

Bushido Blade otrzymywało w swoim czasie pozytywne oceny. Grę chwalono zwłaszcza za odświeżenie gatunku bijatyk, chociaż nie wszystkim spodobał się specyficzny styl rozgrywki produkcji Light Weight.

Wideo - Bushido Blade

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper