Effie

Effie

7,3
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Inverge Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.06.2019
Europa:
04.06.2019
Producent:
Inverge Studios
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
04.06.2019
Europa:
04.06.2019

Effie - opis gry

Effie to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana i wydana przez ekipę Inverge Studios. Tytuł ukazał się pierwotnie na PlayStation 4, a później trafił też na komputery osobiste.

Effie opowiada historię niejakiego Galanda. Gdy nie uda mu się uratować pewnej starszej kobiety, wiedźma rzuca na niego klątwę, przez którą zaczyna on się szybciej starzeć. Główny bohater musi wrócić do stanu poprzedniego, co wiązać się będzie z odnalezieniem i pokonaniem antagonistki. Tym bardziej że bruździ ona także inny w sposób, zagrażając mianowicie całemu królestwu Oblena.

Pod względem rozgrywki Effie przypomina trójwymiarowe platformery z czasów np. PS2. Jak na ten gatunek przystało, podczas zmagań czekają na nas różne atrakcje. Po pierwsze, omijanie przeszkód wszelkiej maści. Nasz podopieczny dysponuje dwiema umiejętnościami przydającymi się w przypadku wyzwań bardziej zręcznościowych: podwójnym skokiem i dashem. Po drugie, walka. Galand posiada magiczną tarczę, która stanowi najważniejszy przedmiot będący na jego wyposażeniu. Nie tylko jest się nią w stanie bronić (zużywa to jednak energię), ale też atakować. Dostępne są dwa podstawowe ataki i dwa specjalne (odblokowywane później) także zużywające wspomniane wcześniej zasoby energii. No i wreszcie po trzecie - rozwiązywanie łamigłówek. Te najczęściej nie stawiają poprzeczki szczególnie wysoko, polegając np. na wciskaniu przycisków w odpowiedniej kolejności.

Co warto dodać, świat gry można także eksplorować używając tarczy jako latającej deski. Węszenie po kątach pozwala nam gromadzić runy, które rozwijają stopniowo potencjał głównego bohatera. Dzięki nim zwiększamy jego wytrzymałość i maksymalną ilość energii regulującą używanie specjalnych zdolności.

Wideo - Effie

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper