Yooka-Laylee

Yooka-Laylee

6,8
19 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 6.6
XONE 8.0
NS -
PC 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Playtonic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
29 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017
Polska:
11.04.2017
Producent:
Playtonic Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
29 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
11.04.2017
Europa:
11.04.2017
Polska:
11.04.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Yooka-Laylee (PS4)
8.0
Recenzja: Yooka-Laylee (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Yooka-Laylee - opis gry

Yooka-Laylee to trójwymiarowa platformówka wyprodukowana przez brytyjskie studio Playtonic Games (założone przez byłych pracowników Rare) i wydana przez Team17. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcję sfinansowano na serwisie Kickstarter.

Yooka-Laylee to duchowy spadkobierca serii Banjo-Kazooie i powrót do platformerów z ‘maskotkowymi’ postaciami w roli głównej. Tym razem są to tytułowi Yooka, kameleon, oraz Laylee, nietoperz (a właściwie nietoperzyca) o wrednym charakterze. Fabuła opowiada o zmaganiach tej dwójki bohaterów z krwiożerczymi kapitalistami z Capital B, którzy chcą przejąć całą światową literaturę i zamienić ją w czysty zysk. Ich zadaniem jest w tej sytuacji odnaleźć 145 stronic tzw. Wielkich Ksiąg.

Yooka-Laylee to trójwymiarowy platformer w konwencji collect-a-thon, czyli jest to gra, która wymaga od nas nie tylko omijania wszelkiej maści niebezpieczeństw, ale także kolekcjonowania pokaźnych ilości znajdziek. Najważniejsze są oczywiście wspomniane stronice, które potrzebujemy, aby móc w ogóle odwiedzać kolejne światy (i co z tym idzie ukończyć grę), ale poza tym są też inne pełniące funkcję waluty (quills), za które nabywamy nowe umiejętności u sprzedawcy Towzera, oraz umożliwiające dokonanie transformacji (nazywają się Mollycool), jeśli udamy się z nimi do niejakiego doktora Puzza.

Nasi bohaterowie dysponują różnymi umiejętności, jak smaganie jęzorem czy latanie, ale użycie niektórych z nich regulują wskaźniki nabijane motylkami. Co więcej, podczas zmagań natknąć się możemy też na jagody, które odblokowują takie umiejętności jak zianie ogniem.

Tu i ówdzie napotkać można również tak zwanych ghost writerów, którzy stawiają przed nami dodatkowe wyzwania, a także żetony, dzięki którym da się pograć na automatach.

Gra oferuje multiplayer - dostępna jest zarówno kooperacja (dla dwóch osób), jak i rywalizacja (dla czterech).

Muzykę do Yooka-Laylee napisali dawni kompozytorzy gier Rare - Grant Kirkhope, David Wise i Steve Burke.

Wideo - Yooka-Laylee

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper