Gunstar Heroes

Gunstar Heroes

7,7
7 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 6.0
X360 -
SMD 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.06.2009
Europa:
10.06.2009
Producent:
Treasure
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
10.06.2009
Europa:
10.06.2009

Gunstar Heroes - opis gry

Gunstar Heroes to gra zręcznościowa typu run and gun wyprodukowana przez japońskie studio Treasure oraz wydana przez Segę. Tytuł pierwotnie ukazał się na Mega Drive w 1993 roku, a następnie trafiał w tej lub innej formie także na inne sprzęty, między innymi PlayStation 2, Wii (Virtual Console), PC, PS3 i Xbox 360.

Fabuła produkcji Treasure opowiada o zmaganiach z potężnym androidem o nazwie Golden Silver. Jeszcze przed wydarzeniami przedstawionymi w grze został on pokonany przez niejakiego Dr. Browna, a źródło jego siły, cztery kryształy, zostały ukryte na jednym z księżyców gdzie czuwa nad nimi rodzeństwo Gunstar. Sytuacja zaczyna robić się gorąca gdy do akcji wkracza dyktator pułkownik Red, który pojmuje Gunstar Greena i robi mu pranie mózgu. Red dowiaduje się w ten sposób gdzie znajdują się kryształy i jest bardzo blisko, by położyć łapska na Golden Silverze. Ostatnią deską ratunku dla mieszkańców planety G-9 jest dwóch bohaterów - Gunstar Red i Blue.

Dalsza część tekstu pod wideo

Gunstar Heroes to scrollowana strzelanka w stylu takich gier jak np. seria Contra od Konami. Jej unikalną cechą jest patent związany z broniami. Zasadniczo mamy ich do dyspozycji cztery. Są to Force (szybki wystrzał), Lightning (strzał przebijający stojącego na drodze przeciwnika), Chaser (pociski samonaprowadzające) oraz Flame (atak najlepiej sprawdzający się na krótszych odległościach). Owy unikalny myk polega na tym, ze możemy łączyć ich charakterystyki, co daje nam dostęp do zupełnie nowych wynalazków (wszystkich gnatów jest więc łącznie czternaście). Poza tym nasi podopieczni mogą też walczyć wręcz, chwytać oponentów i ciskać nimi, skakać oraz ślizgać się.

Wersja z Mega Drive i te nowsze z PS3/X360/PC nieco się od siebie różniły. Na nowszych sprzętach oczywiście nieco poprawiono grafikę, ale oprócz tego dodano także sieciową kooperację oraz rankingi. Zasady co-opa nieco przy tym zmieniono - teraz z wkroczeniem do akcji po zgonie musimy poczekać do czasu aż odstrzelony zostanie też nasz towarzysz broni (zmiana ta nie była oceniana dobrze).

Wideo - Gunstar Heroes

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper