Eagle Island

Eagle Island

0,0
0 oceny

Ocena wg platformy:

NS -
PC -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Pixelnicks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Roguelike
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019
Producent:
Pixelnicks
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa,   Roguelike
Premiery
Świat:
11.07.2019
Europa:
11.07.2019

Eagle Island - opis gry

Eagle Island to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez studio Pixelnicks i wydana przez Screenwave Media. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsoli Nintendo Switch.

Założenia fabularne gry są proste, a sama historia nie stanowi głównej atrakcji. Akcja toczy się na tytułowej wyspie. Głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Quill, którego sowa, Ichiro, zostaje niespodziewanie porwana przez wielkiego ptaka podczas spaceru w dżungli. Postanawia on odbić Ichiro, w czym pomoże mu druga sowa imieniem Koji oraz miejscowy naukowiec.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki przemierzamy różne lokacje/poziomy, jak chociażby bujne lasy, jaskinie czy ruiny zapomnianych cywilizacji. Na każdej planszy schemat jest z grubsza ten sam wymagając od nas przedarcia się przez przeszkody, zebrania znajdziek i pokonaniu bossa. Czasami te zmagania są urozmaicane, np. przejażdżkami kopalnianym wagonikiem. Sama gra, warto też dodać, ma strukturę bardziej otwartą, umożliwiając do pewnego stopnia eksplorację otoczenia, a nie sprowadzając się tylko do sunięcia w jedną stronę ekranu (dzięki temu przypominając serię Metroid).

Quill z przeciwnikami radzi sobie za pomocą Kojiego, którym może ciskać w ośmiu kierunkach, tj. prawo, lewo, góra, dół oraz skosy. Ciekawym rozwiązaniem jest jednak to, że Koji zachowuje się jak żywa istota, dlatego w pewnych sytuacjach może on stawiać opór. 

W Eagle Island zaimplementowano prosty system rozwoju. Nasz podopieczny zbiera w trakcie swoich zmagań żołędzie oraz srebrne monety, dzięki którym jesteśmy w stanie pozyskiwać zawartość złotych skrzyń lub robić zakupy w sklepach. W ten sposób pozyskujemy zdolności pozwalające np. zwiększyć zasięg Kojiego czy skakać po ścianach. Można też między innymi zwiększyć liczbę serduszek, czyli wytrzymałość. 

Wideo - Eagle Island

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper