Inmost

Inmost

7,5
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
Mobile 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hidden Layer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019
Producent:
Hidden Layer Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Premiery
Świat:
11.10.2019
Europa:
11.10.2019

Inmost - opis gry

Inmost to dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez studio Hidden Layer Games i wydana przez Chucklefish. Tytuł ukazał się najpierw na urządzeniach przenośnych (usługa Apple Arcade), a później trafił również na PC i Nintendo Switch.

Fabułę śledzimy z trzech na pozór zupełnie odmiennych perspektyw, czyli dziewczynki, brodatego mężczyzny i uzbrojonego w miecz rycerza, lecz historie tej trójki są ze sobą powiązane, przeplatając się nawzajem. Co je łączy - odpowiedź na to pytanie musimy odkryć podczas rozgrywki. Akcja rozgrywa się w świecie fantasy.

Inmost to, jak wspomniano na wstępie, dwuwymiarowa gra logiczno-zręcznościowa. Podczas zmagań kierujemy poczynaniami trzech wspomnianych postaci. Każda z nich dysponuje innymi umiejętnościami, co przekłada się na styl rozgrywki. Grając rycerzem często walczymy z przeciwnikami; posiada on również na podorędziu linkę z hakiem ułatwiającą poruszanie się po tutejszym świecie. Brodaty mężczyzna skacze i rozwiązuje łamigłówki, z kolei dziewczynka ma najwięcej ograniczeń: jest wolna, nie potrafi skakać i żeby dostać się do wyżej położonych miejsc, musi przestawiać przedmioty.

Wraz z postępami odblokowujemy dostęp do nowych lokacji, zdobywamy rozmaite użyteczne przedmioty, a także zbieramy opcjonalne znajdźki w formie osiemdziesięciu dusz, które niekiedy zostały bardzo zmyślnie ukryte. Całość można ukończyć w kilka godzin.

Choć styl rozgrywki różni się w zależności od tego, jaką postacią gramy, sterowanie na urządzeniach przenośnych jest przystępne, wymagając od grających wykonywania prostych czynności. Warto jednak dodać, iż mimo to twórcy zalecali posiadanie kontrolera.   

Wideo - Inmost

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper