Beautiful Desolation

Beautiful Desolation

7,3
4 oceny

Ocena wg platformy:

NS 8.0
PC 7.0
PS4 -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
The Brotherhood
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.02.2020
Europa:
26.02.2020
Producent:
The Brotherhood
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa
Premiery
Świat:
26.02.2020
Europa:
26.02.2020

Beautiful Desolation - opis gry

Beautiful Desolation to izometryczna gra przygodowa wyprodukowana i wydana przez niezależne studio The Brotherhood. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4 i Switch. Jego produkcja została sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Punktem wyjścia dla fabuły opowiedzianej w Beautiful Desolation są lata 70. XX wieku. Historia rozpoczyna się w Republice Południowej Afryki, przedstawiając bohaterów: Marka, jego narzeczoną Charlize oraz brata Dona. Ich -- i nie tylko ich -- dotychczasowe życie staje pewnego dnia na głowie, gdy na niebie pojawia się olbrzymi tajemniczy obiekt w kształcie trójkąta. Choć jego pochodzenie jest niejasne, pozwala on przyspieszyć rozwój cywilizacji. Niestety, wraz z pojawieniem się obiektu, który zostaje nazwany Penrose, dochodzi też do sztormu, w wyniku którego umiera Charlize, a Mark zostaje poważnie okaleczony. 

Dalsza część tekstu pod wideo

Dziesięć lat później tajemnice Penrose wciąż nie zostają odkryte. Obiekt zaprząta głowę Marka, który próbuje odkryć jego przeznaczenie. Przekonany, że posiada wskazówki, które pozwolą mu wyjść z impasu, nakłania on Dona, by pomógł mu dostać się helikopterem w miejsce będące poza czujnym okiem armii. Tak też się staje, jednak wkrótce plan się komplikuje i obaj bohaterowie przenoszą się w bliżej nieokreśloną przyszłość.

Podczas rozgrywki Beautiful Desolation przypomina klasyczne izometryczne komputerowe RPG, lecz w rzeczywistości produkcji studia The Brotherhood bliżej jest do przygodówek. Nasi podopieczni eksplorują tu postapokaliptyczny fantastyczny świat zamieszkany nie tylko przez ludzi, ale też inteligentne maszyny, mutantów czy hybrydy. Zmagania sprowadzają się do przeczesywania najróżniejszych lokacji, wchodzenia w interakcje z napotkanymi postaciami i obiektami czy rozwiązywania zagadek, które zwykle wymagają używania przedmiotów we właściwych miejscach. W podróżach pomaga nam statek powietrzny Buffalo, który można modyfikować. Poza tym w Beautiful Desolation nie brakuje też walk.

Gra daje nam możliwość podejmowania decyzji rzutujących na świat wokół. Ich następstwa bywają różne, jak chociażby eksterminacja jednej z ras.

Wideo - Beautiful Desolation

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper