EA Sports UFC

EA Sports UFC

7,2
61 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.1
XONE 7.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.06.2014
Europa:
20.06.2014
Polska:
20.06.2014
Producent:
EA Sports
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Sportowa
Śr. czas:
20 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
17.06.2014
Europa:
20.06.2014
Polska:
20.06.2014

Recenzja redakcji

Recenzja gry: EA Sports UFC
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

7.5
Recenzja gry: EA Sports UFC
PS4 XONE
Pokaż kolejne recenzje

EA Sports UFC - opis gry

EA Sports UFC to gra sportowa traktująca o mieszanych sztukach walki. Tytuł ukazał się na PlayStation 4 i Xboxie One, a za jego produkcję i wydanie odpowiadało Electronic Arts. Była to pierwsza gra tego typu wyprodukowana po wykupieniu licencji Ultimate Fighting Championship od bankrutującego THQ.

W produkcji Electronic Arts fani MMA znajdą dużą liczbę zawodników, których podzielono na różne kategorie wagowe. EA Sports UFC jest pierwszym tytułem traktującym o mieszanych sztukach walki stworzonym z myślą o sprzętach nowej generacji, dlatego wiele aspektów rozgrywki korzysta ze zwiększonej mocy obliczeniowej.

Dalsza część tekstu pod wideo

Zawodnicy dostępni grze są możliwie jak najwierniej odwzorowani przy pomocy nowej technologii. Produkcja śmiga na autorskim silniku EA Ignite, który umożliwił nie tylko przygotowanie szczegółowych trójwymiarowych modelów, ale także poszerzył pole manewru w kwestii przedstawienia emocji. Twórcy w przedpremierowych deklaracjach chwalili zwłaszcza udoskonaloną sztuczną inteligencję. W EA Sports UFC każdy z zawodników ma swój charakter i możliwie z największą pieczołowitością twórcy odzwierciedlili ich zachowanie. Nasz oponent może inaczej walczyć po rozpoczęciu pojedynku, a inaczej gdy rzeczy nie idą po jego myśli. Jedną z nowości jest system “full body deformation”, który realistycznie odzwierciedla otrzymywane obrażenia. Zawodnicy nie przypominają już plastikowych lalek, ich stan zmienia się w sposób dynamiczny, co pozwala lepiej utożsamiać się z podopiecznym. Autorzy zdecydowali się na zastąpienie paska zdrowia wizerunkiem wojownika. W zależności od intensywności i mocy naszych ciosów na daną powierzchnię ciała, to miejsce zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

System walki jest dość rozbudowany, a przy tym, co jest kolejną nowością, zawodnicy mogą robić użytek z elementów otoczenia. Walka odbywa się w stójce, parterze i klinczu. Głównym elementem produkcji jest bez wątpienia tryb, w którym stajemy się „Ostatecznym Wojownikiem”, więc naszą przygodę z wielkim ringiem rozpoczynamy od stworzenia fightera. Tutaj standardowo wybieramy kolor skóry, oczy, umięśnienie, wagę, fryzurę, tatuaże,  preferowany styl walki, a nawet różne gadżety. Pomiędzy walkami możemy udać się na salę treningową, gdzie ćwiczymy ciosy rękami, kopy i poruszanie się po ringu. Czas umilają nam także przerywniki filmowe na których przemawiają do nas menadżer, trener lub inni pięściarze. Ciekawym smaczkiem są również małe urywki z prawdziwych starć. Za zdobywane punkty rozwijamy umiejętności naszego zawodnika i odblokowujemy nowe ciosy. Tytuł doczekał się również trybów sieciowych - do dyspozycji mamy mecz rankingowy, nierankingowy lub turniej. Zawsze można też wypróbować 90 wyzwań - 50 w stójce i po 20 w klinczu oraz parterze.

Wideo - EA Sports UFC

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (7)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper