Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends

Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends

6,3
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 6.3

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.08.2002
Europa:
14.03.2003
Producent:
Omega Force
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
29.08.2002
Europa:
14.03.2003

Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends - opis gry

Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends to gra akcji wyprodukowana przez japońskie studio Omega Force i wydana przez Koei. Tytuł ukazał się na PlayStation 2. Xtreme Legends to rozbudowana o nową zawartość wersja trzeciej odsłony Dynasty Warriors.

Podobnie jak poprzednie części cyklu, Dynasty Warriors 3 rozgrywa się w starożytnych Chinach, a konkretnie w tzw. epoce trzech walczących królestw. Naszym zadaniem, po wybraniu jednego z historycznych dowódców, jest połączyć podzielone Chiny pod swoim panowaniem.

W wersji Xtreme Legends założenia nie uległy zmianie. Po wybraniu najbardziej odpowiadającej nam postaci zaczynamy właściwą rozgrywkę. Będziemy odpierać ofensywę licznych sił wroga, bronić podkomendnych oraz wypełniać inne wytyczne, jeśli takowe się pojawią. Podczas bitew istotną rolę odgrywa morale naszych oddziałów - jeśli jest wysokie, żołnierze atakują z większą werwą. Sami generałowie posiadają nadludzkie moce, co pozwala im wytrzebić jednym atakiem wielu przeciwników jednocześnie.

Na samym początku otrzymujemy do wyboru ograniczone grono postaci, ale z czasem ulega to zmianie. Każdy dowódca ma swoją unikalną broń, którą można kilkukrotnie upgrade’ować Głównym trybem zabawy jest Musou Mode, w którym śledzimy poczynania podopiecznego, przy czym wspomnieć warto, iż narracja rozwija się w sposób liniowy i nie mamy na nią wpływu.

W DW3 pojawią się przedmioty oraz pewne zalążki systemu rozwoju - jedno łączy się z drugim. Przedmioty dzielą się na trzy rodzaje - te normalne, tzw. czerwone (dają pewien efekt, np. rozpoczęcie levela na koniu) oraz bronie. Niektóre z nich mogą dodatkowo wpływać na parametry generałów, z czego korzystać nie trzeba, ale mniej wyrobieni gracze mogą sobie w ten sposób ułatwić rozgrywkę gdy zaczyna się robić trudniej.

Z myślą o osobach, którym znudzi się singiel, twórcy przygotowali jeszcze multiplayer. Do wyboru mamy w nim dwa warianty - rywalizację i kooperację. Starcia odbywają się na niezmodyfikowanych planszach, a wojacy posiadają wyjściowe statystyki.

Xtreme Legends, jak zostało powiedziane na wstępie, oferuje kilka nowych rzeczy. Przede wszystkim jest to kilka grywalnych postaci (nie reprezentujących żadnej strony sporu) i rozbudowany system ‘ochroniarzy’, na których rozwój i wyposażenie możemy teraz wpływać. Oprócz tego doszły też nowe wyzwania i bronie/przedmioty. O czym warto wspomnieć, posiadacze pierwowzoru mogą przenieść swój save do wersji Xtreme Legends.

Wideo - Dynasty Warriors 3: Xtreme Legends

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych