Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

5,3
16 oceny

Ocena wg platformy:

PS2 5.6
XBOX 5.0
GBA 4.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
09.10.2003
Europa:
28.11.2003
Producent:
Genki
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Bijatyka
Premiery
Świat:
09.10.2003
Europa:
28.11.2003

Crouching Tiger, Hidden Dragon - opis gry

Crouching Tiger, Hidden Dragon to gra akcji wyprodukowana przez studio Genki i wydana przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na konsolach PlayStation 2, Xbox i Game Boy Advance. Powstał on na podstawie filmu o tej samej nazwie.

Założenia fabuły są takie same jak w przypadku filmu. Akcja rozgrywa się w XIX-wiecznych Chinach, skupiając się na perypetiach trójki bohaterów. Są to Li Mu Bai, Yu Shu Bien i Jen. Gdy ten pierwszy postanawia skończyć z byciem wojownikiem, wręcz on swój legendarny miecz, zwany Zielonym Fatum, pewnemu czcigodnemu arystokracie. Niestety, broń zostaje wkrótce wykradziona. Li Mu Bai postanawia go odnaleźć, w czym pomaga mu jego przyjaciel Yu Shu Bien. 

Fabuła gry jest podzielona na trzy części, podczas których przejmujemy kontrolę nad każdą z wymienionych powyżej postaci. Produkcja Genki stara się możliwie jak najwierniej odwzorować sceny i wątki z filmu, ale twórcy rozbudowali też grę o epizody, których na próżno szukać w filmie Anga Lee. 

Rozgrywka sprowadza się przede wszystkim do obijania rzesz nieprzyjaciół (choć po drodze pojawiają się też inne wyzwania, jak omijanie przeszkód). Pod czterema głównymi przyciskami kontrolera znajdują się podstawowe ataki (atakować możemy pięściami, kopniakami i broniami), z których da się klecić combosy. Do tego dochodzą też techniki specjalne (należy wcisnąć odpowiednią kombinację przycisków), a także umiejętności skoku, bieganie, chwytanie i blokowanie combosów.

To ostatnia funkcja pozwala podnieść widowiskowość walk, przypominając film. By wykonać efektowny unik, musimy wcisnąć odpowiedni przycisk, gdy na ekranie pojawia się świecąca ikonka.

Co warto dodać, zaliczając levele na wysokie oceny i przechodząc grę, odblokowujemy bonusową zawartość: sceny z filmu, minigry, ilustracje, a nawet dodatkowy epizod, w którym gramy czwartą postacią. 

Wideo - Crouching Tiger, Hidden Dragon

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych