Duke Nukem 3D

Duke Nukem 3D

8,2
171 oceny

Ocena wg platformy:

PC 8.7
X360 8.3
PSone 7.6
N64 8.6
SAT 9.0
SMD 10.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
3D Realms
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
12.1997
Producent:
3D Realms
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina
Śr. czas:
18 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
30.09.1997
Europa:
12.1997

Duke Nukem 3D - opis gry

Duke Nukem 3D to strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby wyprodukowana przez 3D Realms. Była to pierwsza część serii przeniesiona w trójwymiar. Tytuł ukazał się na PC, PlayStation, Saturna, Nintendo 64, Mega Drive (tylko w Brazylii) oraz po latach na Xboxa 360.

W porównaniu do poprzednich części, które były side-scrollerami, tutaj akcję śledzimy z perspektywy głównego bohatera. Fabuła jest szczątkowa i chodzi w niej o to, by powstrzymać kosmitów atakujących Los Angeles.

Dalsza część tekstu pod wideo

Podczas rozgrywki Duke odwiedzi różne miejscówki - ulice miasta, bazy wojskowe, pustynię, stacje kosmiczne itd. Niewątpliwym osiągnięciem twórców była w swoim czasie interakcja ze środowiskiem - elementy otoczenia są tu w dużym stopniu zniszczalne.

Poziomy w grze dają sporą dozę swobody. Możemy używać szybów wentylacyjnych, tylnych drzwi i kanałów, by obejść przeciwników bądź znaleźć ukryte dobra. W niektórych lokacjach znajdziemy obiekty, z którymi można wejść w interakcję - niektóre wpływają na rozgrywkę (np. włączniki światła), a niektóre służą po prostu jako sposób na odstresowanie (dawanie napiwków tancerkom).

Podczas rozgrywki do dyspozycji mamy różne bronie - pistolet, strzelbę, chain guna, granatnik, bomby, wyrzutnie rakiet oraz inne wynalazki, jak urządzenie, którym możemy zmniejszyć przeciwnika do rozmiarów robala. Duke jest też w stanie dać z kopa. Oprócz broni pojawiają się też inne przydatne przedmioty - apteczki, sterydy przyspieszające ruchy, noktowizor, specjalne buty pozwalające bez problemów przejść przez niebezpieczne obszary oraz HoloDuke, gadżet tworzący hologramy rozpraszające nieprzyjaciół. W grze pojawiają różni wymyślni przeciwnicy, w tym bossowie, przy czym niemalże ikonicznymi postaciami są świnie w mundurach policjantów.

Poszczególne wersje gry nieco się od siebie różniły. Na PlayStation dorzucono kilka nowych poziomów, na N64 wycięto muzykę i zaimplementowano multiplayer dla czterech osób, na Mega Drive gracze mieli do czynienia z najbardziej zubożoną wersją, a w przypadku Xboxa 360 poprawiono trochę ścieżkę dźwiękową, dodano możliwość przewijania gry do tyłu (przydatne w razie wtopy), nagrywania filmików, kooperację oraz rywalizację online.

Wideo - Duke Nukem 3D

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (14)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper