Exophobia

Exophobia

7,7
3 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 -
XSX|S -
NS -
PC 7.0
PS4 7.3
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Zarc Attack
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
05.10.2021
Europa:
05.10.2021
Producent:
Zarc Attack
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
05.10.2021
Europa:
05.10.2021

Exophobia - opis gry

Exophobia to strzelanina FPP w stylistyce retro wyprodukowana przez studio Zarc Attack i wydana przez PM Studios. Tytuł ukazał się na PC oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Nintendo Switch.

Fabuła - Exophobia

Dalsza część tekstu pod wideo

Exophobia to strzelanina FPP inspirowana klasyką gatunku, grami takimi jak Wolfenstein czy seria DOOM. Gra nie traci czasu na ekspozycję i rzuca nas na głęboką wodę bez słowa wstępu. Pozwala nam się ona wcielić w bezimienną postać, która budzi się na pokładzie opanowanego przez wrogo nastawionych obcych. Naszym zadaniem jest przeżyć i przy okazji dowiedzieć się prawdy o tym, co się wydarzyło.

Rozgrywka - Exophobia

Produkcja Zarc Attack pod względem rozgrywki żywo przypomina wymienione wyżej klasyki. Inspiracje widać w kilku jej aspektach. Po pierwsze, gra nie ma liniowej struktury. Lokacje są bardziej złożone, niekiedy wręcz labiryntowe. Znajdziemy tu też proste łamigłówki typu poszukiwania kart potrzebnych do otwierania zamkniętych drzwi. Po drugie, przeciwnicy stawiają większy opór. Wymagają zajęcia odpowiedniej pozycji i dobrego refleksu, by unikać ich ataków. Nasza postać dysponuje kilkoma podstawowymi zdolnościami, takimi jak strafe’owanie czy dash. Po trzecie, save pointy znajdziemy tylko w niektórych pomieszczeniach, a w razie wpadki zaczynamy od ostatniego checkpointa.

W Exophobii do dyspozycji mamy różnorakie rodzaje uzbrojenia, a te można dodatkowo upgrade’ować w specjalnie do tego celu stworzonych miejscach. Proces ten niekiedy drastycznie zmienia ich działanie.

Oprócz tego tu i ówdzie natykamy się na logi rzucającej więcej światła na przeszłe wydarzenia. Z porozrzucanych informacji układamy sobie obraz tego, co się wydarzyło.

Wymagania sprzętowe - Exophobia

Minimalne:

  • System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, lub 10
  • Procesor: 2GHz+
  • Pamięć: 2 GB RAM
  • Karta graficzna: 128MB
  • DirectX: Wersja 9.0
  • Miejsce na dysku: 200 MB dostępnej przestrzeni

Wideo - Exophobia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper