Prodeus

Prodeus

7,9
17 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 9.0
XSX|S 8.2
NS -
PC 8.0
PS4 10.0
XONE 8.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bounding Box Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
23.09.2022
Europa:
23.09.2022
Producent:
Bounding Box Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina FPP
Premiery
Świat:
23.09.2022
Europa:
23.09.2022

Prodeus - opis gry

Prodeus to strzelanina FPP w stylistyce retro wyprodukowana przez Bounding Box Software i wydana przez Humble Games. Tytuł ukazał się na PC, gdzie początkowo dostępny był w programie Early Access.

Fabuła - Prodeus

Dalsza część tekstu pod wideo

Grę cechuje minimalistyczne podejście do narracji. Akcja rozgrywa się w uniwersum, w którym toczy się wyniszczająca wojna między wymiarami. Prodeus i jego armie Chaosu najeżdżają świat śmiertelników, poszukując ciał i kości do zaprowadzenia idealnego porządku. 

Rozgrywka - Prodeus

Prodeus pod względem rozgrywki przypomina klasyczne strzelaniny FPP, jak DOOM czy Quake. Skojarzenia z tymi klasykami budzi wysokie, dynamiczne tempo rozgrywki oraz estetyka świata gry wraz z typami przeciwników. 

Kampania Prodeus podzielona jest na levele (stosunkowo krótkie), do których dostęp mamy z poziomu mapy świata. Nasza postać ma do dyspozycji arsenał zróżnicowanych giwer – pistolet, strzelba, wyrzutnia rakiet, karabin plazmowy itd. Każda z nich posiada unikatowe cechy, dzięki czemu możemy dobrać broń, która najlepiej odpowiada naszemu stylowi; warto jednak dodać, że liczba amunicji jest ograniczona.

Levele są nieliniowe, co więcej, gra zachęca do ponownego odwiedzania wcześniejszych map, by pozyskać poukrywane dobra.

Prodeus posiada tryb multiplayer. Do wyboru mamy zarówno kilka wariantów rywalizacji (klasyczny deathmatch, deathmatch drużynowy, capture the flag), jak i kooperację dla maksymalnie czterech osób.

Fabuła, jak wspomniano, nie odgrywa tu znaczącej roli, jednocześnie w trakcie przechodzenia kampanii możemy natknąć się na strzępy lore dostarczające więcej informacji o uniwersum Prodeus.

Wideo - Prodeus

Komentarze (3)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper