DreadOut 2

DreadOut 2

9,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 -
XONE -
PC -
PS5 -
XSX|S -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Happiness
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
21.02.2020
Europa:
21.02.2020
Producent:
Digital Happiness
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Horror
Premiery
Świat:
21.02.2020
Europa:
21.02.2020

DreadOut 2 - opis gry

DreadOut 2 to gra action-adventure w konwencji survival horroru wyprodukowana przez studio Digital Happiness. Tytuł ukazał się na komputerach oraz konsolach PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Inspiracją dla niego były indonezyjskie legendy miejskie.

Rozgrywka - DreadOut 2

Produkcja Digital Happiness jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej części (dwójka oferuje streszczenie fabuły pierwowzoru dla osób, które nie miały z nim do czynienia). Rolę głównej bohaterki ponownie odgrywa pochodząca z Indonezji licealistka Linda. Po dramatycznych wydarzeniach ukazanych w poprzedniej odsłonie DreadOut ponownie wplątuje się ona w intrygę o paranormalnych wątkach.

DreadOut 2 posiada strukturę zbliżoną bardziej do gier action-adventure (czy nawet RPG) niż tradycyjnych survival horrorów. Nasza podopieczna może eksplorować miasto (za dnia lub w nocy) i wykonywać rozmaite questy kręcące się wokół zjawisk nadprzyrodzonych (gra na blat bierze zwłaszcza indonezyjski folklor). Na swej drodze napotyka również wiele groźnych istot. Co ciekawe, walczyć z nimi może generalnie na dwa sposoby. Pierwszy: wzorem serii Project Zero/Fatal Frame za pomocą aparatu fotograficznego (w telefonie). Drugi: ‘zwyczajnymi’ środkami, np. toporami, nożami czy sztyletami. Tu warto dodać, że zagrożeniem dla dziewczyny są to nie tylko duchy i potwory, ale też… pędzące przez ulice samochody.

Linda posiada na podorędziu telefon, który służy do walki i do kilku innych czynności: sprawdzania informacji, inwentarza czy zamawiania taksówek.

O ile w pierwszej części bohaterka mogła uciec przed śmiercią kierując się w stronę światła, o tyle w dwójce otrzymanie wystarczająco dużych obrażeń równoznaczne jest ze zgonem i koniecznością rozpoczęcia zmagań od ostatniego checkpointu. 

Wideo - DreadOut 2

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper