Saturnalia

Saturnalia

8,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

PS5 8.0
XSX|S -
NS -
PC -
PS4 -
XONE -

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Santa Ragione
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
27.10.2022
Europa:
27.10.2022
Producent:
Santa Ragione
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Horror
Premiery
Świat:
27.10.2022
Europa:
27.10.2022

Saturnalia - opis gry

Saturnalia to gra przygodowa w konwencji survival-horroru wyprodukowana przez niezależne włoskie studio Santa Ragione. 

Fabuła - Saturnalia

Dalsza część tekstu pod wideo

Produkcja Santa Ragione przedstawia czterech osób. Ich wspólny mianownik: przybycie na saturnalia odbywające się w wiosce Granoi. Każda z postaci robi to z innego powodu. Anita jest w ciąży i szuka swojego partnera; Sergio, który musiał wynieść z Granoi z powodu homoseksualnego romansu, odwiedza chorującego ojca; Paul poszukuje rodziców, z kolei Claudia próbuje wyjaśnić śmierć swojej ciotki Mary.

Rozgrywka - Saturnalia

Jeśli chodzi o rozgrywkę, Saturnalia to tradycyjny survival horror. Podczas zmagań eksplorujemy Granoi i okolice, przejmując kontrolę nad jedną z czterech wymienionych wyżej postaci. Żadna z nich nie specjalizuje się w walce, w związku z czym przeciwników należy omijać, uciekać przed nimi lub chować, jeśli otoczenie na to pozwoli. Pomiędzy bohaterami możemy się przełączać za pomocą znajdowanych tu i ówdzie telefonów lub jesteśmy do tego zmuszeni, gdy którąś z postaci złapią potwory.

Każda z postaci dysponuje inną umiejętnością. Dla przykładu ma na podorędziu telefon satelitarny, dzięki czemu możemy w każdej chwili przełączyć się między nim lub kimś innym, Paul natomiast używa aparatu fotograficznego z lampą, który pozwala robić zdjęcia różnym obiektom lub ogłuszać nieprzyjaciół.

Wzorem tradycyjnych survival horrorów w Saturnaliach nie brakuje rozwiązywania łamigłówek. Warto wspomnieć, że w grze zaimplementowano patent przypominający gry roguelike – topografia Granoi niekiedy może bowiem ulec zmianie. 

 

Wideo - Saturnalia

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper