Dr. Mario: Miracle Cure

Dr. Mario: Miracle Cure

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.06.2015
Europa:
11.06.2015
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
11.06.2015
Europa:
11.06.2015

Dr. Mario: Miracle Cure - opis gry

Dr. Mario: Miracle Cure to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana i wydana przez Nintendo wyłącznie na 3DS-a. Tytuł był szóstą odsłoną serii Dr. Mario, której korzenie sięgają jeszcze czasów NES-a.

Miracle Cure, podobnie jak poprzednie części serii, jest swoistą wariacją Tetrisa. Główne zasady nie zmieniły się od ostatniego razu - na planszy znajdują się wirusy, których charakterystyczną cechą jest jeden z trzech kolorów. Korzystając ze składających się z dwóch części różnokolorowych pigułek musimy wytrzebić wszystkie zarazki. Aby to uczynić, należy połączyć cztery (lub więcej) części tego samego koloru co wirus. Rozgrywkę przegrywamy jeśli wirusy i pigułki zajmą całą planszę.

Gra oferuje trzy główne tryby zabawy. Pierwszy to Dr. Mario, czyli rozgrywka na klasycznych zasadach, a dalej jest jeszcze Germ Buster, gdzie konsolę trzymamy odwróconą (jak książkę) i przy użyciu ekranu dotykowego i stylusa rozdysponowujemy lekarstwo, oraz Dr. Luigi, w którym spadają jednocześnie dwie piguły w kształcie litery “L”. Zabawę urozmaicają dodatkowo pozostałe wariacje wspomnianych zasad. Grać możemy z podziałem na levele, bez niego (gramy dopóki nie przegramy) albo próbujemy sprostać coraz trudniejszym wyzwaniom stawianym przez grę. W Dr. Mario: Miracle Cure nie brakuje poza tym multiplayera (w wersji lokalnej lub sieciowej) oraz sieciowych rankingów.

Największym novum w szóstej odsłonie Dr. Mario jest obecność power-upów. Po nabiciu specjalnego wskaźnika (rośnie on wraz z likwidacją kolejnych wirusów) możemy skorzystać z dopałki mocno ułatwiającej zmagania. Jest ich kilka rodzajów - mogących usunąć obiekty położone poziomo lub pionowo, obiekty o danym kolorze itd. Patent ten można jednak wyłączyć jeśli uznamy, że za bardzo ułatwia zadanie.

Wideo - Dr. Mario: Miracle Cure

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper