Dr. Luigi

Dr. Luigi

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.12.2013
Europa:
15.01.2014
Producent:
Arika
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna,   Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
31.12.2013
Europa:
15.01.2014

Dr. Luigi - opis gry

Dr. Luigi to gra logiczno-zręcznościowa wyprodukowana przez Nintendo wespół ze studiem Arika i wydana w cyfrowej dystrybucji na Wii U. Tytuł był odświeżoną wersją Dr. Mario, którego pierwsza odsłona ukazała się na NES-ie.

Dr. Luigi posiada kilka trybów rozgrywki. Ten główny, czyli Retro Remedy, nawiązuje do pierwowzoru z NES-a (rozgrywce przygrywają nawet te same, choć zremiksowane utwory). Przed sobą mamy butelkę, do której Luigi (zastępując Mario) wrzuca różnokolorowe dwuczęściowe kapsułki. Kolory są trzy i naszym zadaniem jest dopasować spadające lekarstwa, zestawiając ze sobą co najmniej cztery takie same elementy. Standardowo wygrywamy, jeśli zlikwidujemy wszystkie złogi, a przegrywamy, gdy butelka zostanie zapełniona. “Standardowo”, ponieważ jest jeszcze Rush Mode, w którym nie musimy oczyszczać całej planszy.

Pozostałe warianty rozgrywki to Operation L, gdzie dwie piguły układają się w literę “L”, a także Virus Buster, w którym grać da się wyłącznie na odwróconym GamePadzie. Myk polega w nim na fakcie, że Luigi ciska więcej niż jednym lekarstwem jednocześnie, co zmienia charakter rozgrywki na bardziej zręcznościowy. Oczywiście gra korzysta wówczas z ekranu dotykowego.

Dr. Luigi oferuje też inne atrakcje. Jedną z nich jest tryb multiplayer dla dwóch osób, w którym możemy się zmagać ze znajomymi przez internet. Jest też multi lokalne - druga osoba ma w takiej sytuacji do dyspozycji Wiilot albo Wii U Pro Controller  Z myślą o leworęcznych graczach przygotowano stosowne ustawienia ułatwiające im sterowanie.

Wideo - Dr. Luigi

Komentarze (13)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper