Pictlogica Final Fantasy

Pictlogica Final Fantasy

6,0
1 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 6.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.07.2017
Producent:
Jupiter
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Logiczna
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
12.07.2017

Pictlogica Final Fantasy - opis gry

Pictlogica Final Fantasy to gra logiczna z elementami RPG wyprodukowana przez studio Jupiter Corporation i wydana przez Square Enix. Tytuł ukazał się pierwotnie na urządzeniach mobilnych, a po kilku latach jego rozbudowana wersja trafiła też na 3DS-a.

Rozgrywka - Pictologica Final Fantasy

Pictlogica Final Fantasy to produkcja łącząca cechy gry logicznej oraz RPG. Robi ona użytek z obu ekranów przenośnej konsoli Nintendo - na górnym obserwujemy zmagania naszych podopiecznych, którymi są bohaterowie najróżniejszych części Final Fantasy (w dniu premiery było ich 160), zaś na dolnym ma miejsce właściwa rozgrywa polegająca na rozwiązywaniu łamigłówek. Im lepiej nam idzie, tym pomyślniej przebiega walka.

Zasady zabawy są podobne jak w serii Picross (za obie gry odpowiada zresztą ten sam developer). Słowem, mamy do czynienia z zabawą będącą trochę połączeniem cech Sapera i Sudoku. Na dolnym ekranie znajduje się plansza złożona z pewnej liczby pionowych i poziomych rzędów, przy nich zaś są umieszczane cyfry, które stanowią informację odnośnie tego, ile i jakie pola należy zaznaczyć. Jeżeli nam się uda to odgadnąć, zadamy obrażenia przeciwnikom. Dodatkowo premiowana jest szybkość, co pozwala nabić wskaźnik limit break. 

Twórcy przygotowali trzydzieści światów po dziesięć leveli każdy i moduł wieloosobowy. W wersji na Nintendo 3DS pojawiły się nowe łamigłówki, a także niedostępny na urządzeniach przenośnych tryb Quest.

Pictologica Final Fantasy w wersji na sprzęt Nintendo została udostępniona w Japonii w cyfrowej dystrybucji. Kilka lat po premierze w grze wyłączono funkcje online, ale można było nadal w nią grać bez łączenia się z internetem. 

Wideo - Pictlogica Final Fantasy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper