Dota 2

Dota 2

7,5
8 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
09.07.2013
Europa:
09.07.2013
Producent:
Valve
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
MOBA
Liczba graczy:
1-10
Premiery
Świat:
09.07.2013
Europa:
09.07.2013

Recenzja redakcji

Dota Underlords – recenzja gry. Szachy od Valve
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Dota Underlords – recenzja gry. Szachy od Valve
MOBILE

Dota 2 - opis gry

Dota 2 to gra typu MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) wyprodukowana i wydana przez Valve Corporation. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows, Linux i OS X. Był on sequelem Defense of the Ancients, które powstało jako mod do Warcraft III: Reign of Chaos.

Trzon rozgrywki nie uległ zmianie względem pierwszej części. Na pierwszy rzut oka gra przypomina trochę RTS-y, choć w rzeczywistości nie ma ona z tym gatunkiem zbyt wiele wspólnego. Do rywalizacji stają dwie drużyny liczące po pięć osób. Jedna rozpoczyna zmagania na jednym krańcu planszy, a druga na drugim. Rzecz polega na tym, aby dotrzeć do bazy przeciwnika i ją zniszczyć. Każdy gracz przejmuje kontrolę nad bohaterem, którego wyróżniają unikalne zdolności. Do wyboru jest ponad setka postaci. Dzielą się oni na dwie kategorie, “carry” oraz “support”, co wpływa na styl gry, a ich potencjał opisują trzy parametry: siła (fizyczna), inteligencja (związana z magią) oraz zwinność. W grze zaimplementowano system zmiennych pór dnia, co jest nie bez znaczenia dla rozgrywki.

W Dota 2 nie ma gromadzenia surowców i rozbudowywania bazy. Zamiast tego zbieramy doświadczenie, które otrzymujemy tłukąc przeciwników i niszcząc ich obiekty. Jeśli uzbieramy go wystarczająco dużo, wbijamy na nowy level, dzięki czemu potencjał podopiecznych się rozwija. Np. żeby skorzystać z najlepszych technik postać musi mieć co najmniej szósty level (i odpowiednią ilość many). Poza tym można również upgrade’ować dotychczasowe skille.

Funkcję waluty pełni złota, które otrzymujemy na dwa sposoby - gdy regularnie zasila nasze ‘konto’, albo gdy eliminujemy siły rywala i należące do niego obiekty (ta metoda przynosi znacznie lepsze rezultaty). Złoto służy do kupowania rozmaitych użytecznych przedmiotów dodatkowo zwiększający potencjał bojowy podopiecznych.

Wideo - Dota 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper