Guild Wars 2

Guild Wars 2

7,8
15 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
ArenaNet
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
28.08.2012
Europa:
28.08.2012
Polska:
28.08.2012
Producent:
ArenaNet
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
MMORPG
Liczba graczy:
MMO
Premiery
Świat:
28.08.2012
Europa:
28.08.2012
Polska:
28.08.2012

Guild Wars 2 - opis gry

Guild Wars 2 to gra MMORPG wyprodukowana przez amerykańskie studio ArenaNet i wydana przez NCSOFT. Tytuł ukazał się na komputerach z systemami Windows i macOS. Był on kontynuacją pierwszej części Guild Wars.

Wydarzenia przedstawione w drugiej części Guild Wars rozgrywają się 250 lat po tych przedstawionych w pierwowzorze, a konkretnie w ostatnim rozszerzeniu Eye of the North. Rzecz dzieje się znów na kontynencie Tyria. W dużym skrócie: jasnej stronie mocy udało się zwyciężyć, lecz w międzyczasie z długiego snu wybudziły się smok, które zaczęły terroryzować mieszkańców tutejszego świata. Pięć znanych z pierwszej części ras staje więc przed zupełnie nowym wyzwaniem.

Dalsza część tekstu pod wideo

Przygodę rozpoczynamy od stworzenia własnej postaci. Do wyboru mamy pięć ras, które pojawiały się w pierwszym Guild Wars (i jego rozszerzeniach), oraz osiem profesji, od których zależą nasze umiejętności. Co warto w tym miejscu dodać, w grze nie ma profesji healera skupiającego się podczas zmagań na regenerowaniu energii towarzyszy. Już podczas samej rozgrywki możemy wybierać spośród wielu rodzajów zdolności, które zależą od rasy postaci, jej profesji czy broni. Wybrać można jednak tylko dziesięć, bo tylko taką liczbą slotów dysponujemy.

Grać możemy w dwóch trybach. Jest to Player vs. Environment, czyli walka z przeciwnikami kierowanymi przez sztuczną inteligencję, oraz Player vs. Player, gdzie między sobą rywalizują gracze. Jeśli chodzi o ten drugi, twórcy dali nam możliwość rozgrywania bitew a wielką skalą zwanych World versus World.

W przypadku PvE schemat wygląda podobnie jak w pierwszym Guild Wars, choć warto wspomnieć, że developer starał się udoskonalić formułę. Przykładem tego są bardziej rozbudowane i wielowątkowe questy czy zdolność pływania i latania pozwalająca odwiedzić wcześniej nieznane zakamarki kontynentu.

Od sierpnia 2015 roku Guild Wars 2 dostępne jest w modelu F2P.

Wideo - Guild Wars 2

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper