Kirby: Planet Robobot

Kirby: Planet Robobot

8,2
9 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 8.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.04.2016
Europa:
10.06.2016
Producent:
HAL Laboratory
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
28.04.2016
Europa:
10.06.2016

Recenzja redakcji

Kirby: Planet Robobot - recenzja gry
8.0
Kirby: Planet Robobot - recenzja gry

Kirby: Planet Robobot - opis gry

Kirby: Planet Robobot to dwuwymiarowa platformówka wyprodukowana przez ekipę HAL Laboratory i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się tylko na przenośnym 3DS-ie. Była to jedenasta (główna) odsłona przygód tytułowego bohatera.

Tym razem Kirby nie wojuje ani z królem Dedede, ani z Meta Knightem. Zagrożenie jest o wiele poważniejsze. Na planetę głównego bohatera przybywają bowiem kosmiczni najeźdźcy swoim olbrzymim statkiem zwanym Access Ark. Wspomnieni Dedede i Meta Knight usiłują mu stawić czoło, lecz zostają bezproblemowo pokonani. Ostatnią nadzieją dla Pop Star staje się więc Kirby, który inwazję... przespał.

Rozgrywka czerpie oczywiście z rozwiązań znanych z poprzedników, ale twórcy pomyśleli też o nowych patentach. Kirby posiada zestaw umiejętności, z których jest znany - przede wszystkim potrafi pochłaniać przeciwników, co daje mu dostęp do nowych, przydatnych mocy. Jest ich wszystkich około 30. Oprócz tego nasz podopieczny może się też nadąć i latać niczym balon. Gra składa się z poziomów, które można wybierać z mapy świata. Niekiedy wieńczą je starcia z bossami.

Jeśli chodzi o nowości, to levele są teraz podzielone na dwie warstwy pomiędzy którymi można przeskakiwać w wyznaczonych miejscach. Daje to więcej możliwości w kwestii eksploracji i, faktycznie, w Planet Robobot znajdziek i ukrytych pomieszczeń jest więcej niż w Triple Deluxe. Drugie novum to mech. Ma on specjalny zestaw umiejętności, a także posiada funkcję pozwalającą mu transformować się w statek lub czterokołowy pojazd.

Poza trybem podstawowym (‘fabularnym’) gra oferuje też inne atrakcje. Pierwsza to Kirby 3D Rumble, minigierka, w której poruszamy się po niewielkich trójwymiarowych planszach i eliminujemy pojawiających się przeciwników. Druga to multiplayer dla maksymalnie czterech osób. W nim wraz z trzema innymi osobami kooperujemy próbując zaliczać kolejne misje. Jeśli się uda, otrzymujemy punkty doświadczenia.

Gra robi użytek z kilku figurek amiibo takich jak Mario, Link czy Kirby. Każda z tych figurek wyposaża głównego bohatera w inną moc.

Wideo - Kirby: Planet Robobot

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper