New Super Mario Bros. 2

New Super Mario Bros. 2

7,8
53 oceny

Ocena wg platformy:

3DS 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2012
Europa:
28.07.2012
Polska:
28.07.2012
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Śr. czas:
13.5 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
28.07.2012
Europa:
28.07.2012
Polska:
28.07.2012

New Super Mario Bros. 2 - opis gry

New Super Mario Bros. 2 to kolejna platformówka z Mario w roli głównej przygotowana z myślą o konsoli Nintendo 3DS. Pierwsza część gry wydana została w 2006 roku, a platformą docelową było wówczas Nintendo DS.

Gra jest swoistym "restartem" serii - są tu wszystkie elementy, którym Super Mario zawdzięcza swój sukces, w zasadzie brakuje udziwnień, a nowości dodane zostały ostrożnie, by nie zaburzyć sprawdzonej formuły. Po raz kolejny oglądamy jak księżniczka Peach zostaje porwana, zbieramy grzybek powiększający na początku pierwszej planszy, lądujemy pod ziemią, nurkujemy, biegamy po pustyni i walczymy z przybocznymi Bowsera. Wśród dopalaczy, bez których Mario nie umiałby już normalnie funkcjonować, znajduje się m.in. wdzianko szopa z SMB 3 (dzięki niemu odpowiednio rozpędzony Mario może latać), zapożyczony z Super Mario 3D Land listek zapewniający nietykalność, czy grzybki zmieniające bohatera w giganta lub mikrusa.

 

Nadrzędnym celem jest zebranie miliona monet. Na głównym ekranie znajduje się specjalny licznik, a nasz wynik jest wysyłany do Sieci i sumowany z osiągnięciami innych graczy. Wykonanie zadania ułatwiają niektóre dopałki (np. złoty kwiatek, dzięki któremu Mario zamienia w złoto niemal wszystko, co stanie mu na drodze) oraz specjalny tryb Coin Rush, w którym dysponujemy jednym życiem, a celem jest ukończenie w ciągu 3 minut trzech losowo wybranych plansz. Gra oferuje też tryb co-op. Tytuł jest przystępny do tego stopnia, że z zaliczaniem kolejnych plansz poradzi sobie absolutnie każdy, ale aby dostrzec drugie dno, za którym kryje się masa typowych dla serii sekretów, ukrytych lokacji i innych niespodzianek, trzeba wykazać się doświadczeniem.

 

Graficznie NSMB 2 niemal nie różni się od wersji na DS-a czy Wii (identyczna stylistyka), choć dzięki wielowarstwowym tłom, które ulegają tym silniejszemu oddaleniu i rozmyciu, im wyżej przesuniemy suwak 3D, grafika zyskała na plastyczności. Żeby zebrać wszystkie medale i odkryć większość sekretów, trzeba spędzić na zabawie co najmniej kilkanaście godzin. Rozgrywka została tak przygotowana, by jak najlepiej sprawdzała się podczas krótkich, kilkuminutowych sesji. New Super Mario Bros. 2 to również pierwsza "duża" gra Nintendo dostępna zarówno w wersji pudełkowej, jak i cyfrowej.

Wideo - New Super Mario Bros. 2

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper