Dissidia: Final Fantasy

Dissidia: Final Fantasy

7,4
59 oceny

Ocena wg platformy:

PSP 7.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka
Śr. czas:
45 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.12.2008
Europa:
03.09.2009
Polska:
04.09.2009
Producent:
Square Enix
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   Bijatyka
Śr. czas:
45 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
18.12.2008
Europa:
03.09.2009
Polska:
04.09.2009

Dissidia: Final Fantasy - opis gry

Dissidia Final Fantasy to bijatyka stworzona przez Square Enix na PSP. Gra została wydana najpierw w Japonii (18 grudnia 2008 roku), a następnie w Europie (4 września 2009 roku). Największą atrakcją tytułu jest występowanie w niej sławnych bohaterów z poprzednich odsłon serii Final Fantasy.

Bohaterowie w Dissidia Final Fantasy walczą na trójwymiarowych arenach, po których mogą poruszać się na trzech płaszczyznach (mobilność jest większa niż w przeciętnej bijatyce). Zawodnicy mogą wykorzystywać różne charakterystyczne punkty na planszach. Na arenach można się natknąć na pułapki. Bohaterów można również przed samymi bataliami wyposażać w różny ekwipunek. Postaci rosną również w silę, zbierając punkty doświadczenia, jak w RPG-u.

 

Jedną z ważniejszych koncepcji w rozgrywce Dissidia Final Fantasy jest tzw. współczynnik EX. W trakcie zabawy gracz nabija go poprzez m.in. zadawanie obrażeń oponentowi. Po napełnieniu EX gauge otrzymuje dostęp do jednego, bardzo potężnego ataku, którego nie sposób zatrzymać (cios ten przypomina Limit Breaki z Final Fantasy VII).

 

Możliwe jest również prowadzenie potyczek w trybie arcade'owym. W jego przypadku nie trzeba się przejmować elementami RPG-owymi. W takiej sytuacji Dissidia Final Fantasy przypomina bardzo mocno tradycyjne bijatyki konsolowe.

 

Scenariusz Dissidia Final Fantasy dotyczy konfliktu jaki wywiązał się między dwoma bóstwami: Cosmosem i Chaosem. W starcie zamieszane zostają znane postaci z uniwersum Final Fantasy - każdy bóg wybiera swoich czempionów, którzy prowadzą batalię w jego imieniu. W tytule występują 22 grywalne postaci.

 

Tytuł sprzedał się w zadowalającym nakładzie - w samej Japonii rozeszło się 910 tysięcy egzemplarzy gry, co sprawia że Dissidia Final Fantasy jest 4 najlepiej rozchodzącym się tytułem na PSP w Kraju Kwitnącej Wiśni. Tytuł dorobił się w marcu 2011 sequela pod tytułem Dissidia 012 Final Fantasy.

Wideo - Dissidia: Final Fantasy

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper