Digimon World: Next Order

Digimon World: Next Order

7,5
6 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.2
PS Vita 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.03.2016
Europa:
27.01.2017
Polska:
27.01.2017
Producent:
Bandai Namco
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Premiery
Świat:
17.03.2016
Europa:
27.01.2017
Polska:
27.01.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Digimon World: Next Order (PS4)
7.0
Recenzja: Digimon World: Next Order (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Digimon World: Next Order - opis gry

Digimon World: Next Order to japońska gra RPG wyprodukowana i wydana przez Bandai Namco Entertainment na PlayStation Vita. Next Order to kolejna odsłona serii, której pierwsza odsłona ukazała się jeszcze na pierwszej stacjonarnej konsoli PlayStation.

W Next Order do wyboru mamy dwie postacie - chłopaka lub dziewczynę. Niezależnie od dokonanego wyboru ich historie są podobne. Bohater lub bohaterka to uczniowie trzeciej klasy japońskiego odpowiednika liceum, którzy w młodości pasjonowali się Digimonami (uczestniczyli nawet w turnieju na szczeblu ogólnokrajowym), ale z czasem stracili zainteresowanie i przytłoczyła ich proza życia. Wszystko to ulega jednak zmianie gdy pewnego dnia w tajemniczych okolicznościach trafiają do alternatywnego świata zamieszkanego przez digistworki.

Seria Digimon World różni się od Digimon Story, które jest bardziej tradycyjnym japońskim RPG-iem. Tutaj bowiem większy nacisk położono na hodowlę digimonów. Tymi zajmujemy się od ich narodzin do śmerci, przy czym może ona nastąpić z przyczyn naturalnych lub po przegranej walce. Opieka zakłada karmienie, wyprowadzanie do toalety, dbanie o relaks, chwalenie i ganienie. Digimony mogą być szczęśliwe lub zdyscyplinowane. Gdy są szczęśliwsze, mogą żyć dłużej, ale jednocześnie istnieje też ryzyko, że będą nas mniej słuchać.

W walkach biorą udział digimony, nie trenerzy, przy czym ci mają oczywiście wpływ na to, co robią ich podopieczni. Z czasem podopieczni mogą ewoluować, na co wpływ ma liczba rozegranych starć, parametry, waga i tym podobne rzeczy.

Gra daje nam dostęp do sporej wielkości świata, po którym możemy się swobodnie poruszać (jest on podzielony na oddzielne strefy). Wraz z kolejnymi skaptowanymi digimonami dochodzi też patent z rozbudową miasteczka.

Next Order nie posiada trybu multiplayer.

Wideo - Digimon World: Next Order

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper