Digimon World DS

Digimon World DS

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Bandai Namco Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2 (online VS)
Premiery
Świat:
15.06.2006
Producent:
Bandai Namco Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-2 (online VS)
Premiery
Świat:
15.06.2006

Digimon World DS - opis gry

Digimon World DS (znane w Japonii pod nazwą "Digimon Story") jest grą RPG opartą o znaną markę gier z gatunku pet sim. Ukazała się ona w czerwcu 2006 r. na konsolę Nintendo DS, a zarówno za developing, jak i dystrybucję odpowiadała firma Bandai Namco Games.

Akcja gry została umiejscowiona gdzieś w okolicach XXI w., kiedy to gwałtowne tempo rozwoju technologii doprowadziło do powstania cyfrowych form życia, zwanych Cyfrowymi Potworami (Digital Monsters - Digimon) w wirtualnym wymiarze Cyfrowego Świata. Pojawiają się jednak plotki, jakoby ich istnienie chciała zatuszować organizacja DATS działająca z ramienia Krajowej Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego. Chcąc potwierdzić prawdziwość plotek, główny bohater (personalia do wyboru przez gracza) zakrada się do szkolnej sali komputerowej, skąd zostaje przeniesiony do Cyfrowego Świata. Już po drugiej stronie, po zawiązaniu partnerstwa z małym Digimonem, będzie on musiał stawić czoła kolejnym niebezpieczeństwom, jakie stawi przed nim wrogo nastawiona postać nazywająca siebie Unknown-D.

Jako pierwszy tytuł z cyklu Digimon Story, Digimon World DS stanowi połączenie założeń rozgrywki znanych z konsoli PlayStation odsłon Digimon World 1 oraz 3. Lokacje ukazane są z perspektywy izometrycznej, a zadaniem gracza jest ich eksploracja, łapanie kolejnych z ponad 230 typów przedstawicieli tutejszego ekosystemu oraz wykonywanie kolejnych zadań pchających do przodu fabułę. Podczas losowych walk prowadzonych na modłę serii Dragon Quest (członkowie naszej drużyny pozostają niewidoczni, a my widzimy z perspektywy pierwszej osoby sylwetki wszystkich wrogów) wybieramy komendy, jakie mają wykonać nasze trzy Digimonom z przedniej linii - może to być atak wybraną techniką, obrona, użycie przedmiotu czy zmiana na jednego ze stworków z rezerwy. Poprzez zdobywane doświadczenie Digimony rosną w siłę, odblokowując nowe formy Digiwolucji - w razie osiągnięcia limitu rozwoju możemy "zresetować" naszego pupila z powrotem do 1. poziomu, z wyraźnie wyższym przyrostem statystyk. Możliwa jest też inna forma ewolucji zwana DNA Digiwolucją, w której łączymy dwa lub więcej stworków w celu osiągnięcia niedostępnej wcześniej fuzji.

Wraz z rozwojem fabuły napotykamy na swojej drodze coraz silniejsze Digimony, które po pokonaniu przenoszą się do naszej bazy. Poprzez wydawanie nagromadzonych punktów będziemy w stanie ulepszyć naszą Digi-Farmę, wzbogacając ją o nowe przyrządy treningowe oraz rekwizyty podnoszące skuteczność treningu konkretnych typów Digimonów (wodne, ogniste, stalowe, święte itp.) Poza treningiem możemy także karmić oraz rozmawiać z naszymi podopiecznymi, dzięki czemu dowiemy się więcej o ich atakach specjalnych oraz możliwościach ewolucji. Co rzadkie w grach z tej serii, rozgrywkę możemy kontynuować także po ukończeniu gry, odblokowując przy tym nowe zadania oraz sekretne lokacje.

Gra wspiera rozgrywkę wieloosobową zarówno poprzez połączenie bezprzewodowe, jak i Nintendo Wi-Fi Connection. Niezależnie od połączenia możliwe jest wymienianie się jajami posiadanych Digimonów oraz pojedynki 1vs1.

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper