Pokemon HeartGold

Pokemon HeartGold

9,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

DS 9.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
12.09.2009
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.03.2010
Producent:
Game Freak
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Liczba graczy:
1-5
Premiery
Świat:
12.09.2009
Europa:
26.03.2010
Polska:
26.03.2010

Pokemon HeartGold - opis gry

Pokemon HeartGold to japońska gra RPG wyprodukowana przez studio Game Freak i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się na Nintendo DS. Był on remakem Pokemon Gold z Game Boy Color.

Fabuła - Pokemon HeartGold

Fabularne założenia gry są takie same jak w przypadku pierwowzoru z Game Boy Color. Akcja rozgrywa się w regionach w Johto i Kanto, a my wcielamy się w początkującego trenera pokemonów, który opuszcza swoje miasteczko, by ruszyć w świat i stać się najlepszym w swoim fachu.

Rozgrywka - Pokemon HeartGold

Pod względem rozgrywki produkcja Game Freak nie różni się znacząco od wcześniejszych odsłon cyklu. Jej trzon przywodzi na myśl klasyczne japońskie RPG, gdzie mamy do czynienia z podziałem na eksplorację i turowe starcia. 

Walka rozpoczyna się, gdy natkniemy się na dzikiego pokemona lub rękawicę rzuci nam inny trener. W starciach uczestniczą złapane przez nas stworki - początkowo dostępny jest tylko jeden, ale z czasem dochodzą kolejne. Umiejętności wybieramy z listy komend, a każdy podopieczny dysponuje unikalnym wachlarzem umiejętności. Nowych sojuszników zdobywamy nadwątlając ich w walce, a następnie używając pokeballa. W razie nokautu któregoś z naszych podkomendnych staje się on niezdolny do brania udziału w kolejnych pojedynkach. Z niedysponowanym pokemonem należy się wówczas udać do Pokemon Center lub użyć odpowiedniego skilla lub przedmiotu.

Wersja HeartGold wprowadza kilka nowości względem oryginału. Oprócz uwspółcześnionej oprawy audio-video jest to także minigra Pokéathlon korzystająca z ekranu dotykowego konsoli czy funkcje Wi-Fi pozwalające rywalizować, wymieniać się czy wchodzić w interakcje z innymi graczami. 

Wideo - Pokemon HeartGold

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych