Iris and the Giant

Iris and the Giant

7,0
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Louis Rigaud
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
27.02.2020
Producent:
Louis Rigaud
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG,   Karciana,   Roguelike
Premiery
Świat:
27.02.2020
Europa:
27.02.2020

Iris and the Giant - opis gry

Iris and the Giant to gra RPG z elementami karcianki wyprodukowana przez niezależnego developera Louisa Rigauda. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych (Windows, Linux, macOS).

Fabuła - Iris and the Giant

Gra opowiada historię dziewczyny o imieniu Iris, miłośniczki greckiej mitologii. Bohaterka zmaga się z różnymi problemami, jak depresja czy nieśmiałość. Punktem wyjścia dla historii jest jedna z na pozór zwykłych lekcji pływania odbywających się na basenie, w trakcie których dziewczyna próbuje wykrzesać z siebie odwagę, by wskoczyć do wody. Gdy słyszy jak naśmiewają się z niej rówieśnicy zaczynają w niej kipić emocje, po czym przenosi się do alternatywnego, fantastycznego świata, gdzie zyskuje okazję rozprawienia się ze swoimi wewnętrznymi demonami. 

Rozgrywka - Iris and the Giant

Zabawa w Iris and the Giant sprowadza się do toczenia turowych walk z mniejszą i większa liczbą przeciwników. Zabawa przypomina trochę niektóre odsłony Paper Mario. Nasza podopieczna podczas walk może korzystać z kart, które pełnią funkcję czegoś w rodzaju komend z bardziej tradycyjnych RPG-ów. Wybierając kartę możemy więc zaatakować, zregenerować zdrowie czy ochronić siebie przed atakami nieprzyjaciół. Twórcy przygotowali ich wszystkich ponad pięćdziesiąt. 

Przeciwnicy są ustawieni w rzędach - tym stojącym dalej nie możemy zadawać obrażeń, chyba że dysponujemy odpowiednią bronią/kartą. Po pokonaniu wszystkich trafiamy na wyższe piętro, gdzie kontynuujemy przygodę. Otrzymujemy również gwiazdki, dzięki którym rozwijamy zdolności iris.

Gra się kończy, jeśli utracimy wszystkie karty lub nasza talia będzie się składać tylko z Sorrow Cards. 

Wideo - Iris and the Giant

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper