Pendragon

Pendragon

6,5
2 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
inkle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
22.09.2020
Europa:
22.09.2020
Producent:
inkle
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strategiczna
Premiery
Świat:
22.09.2020
Europa:
22.09.2020

Pendragon - opis gry

Pendragon to turowa gra strategiczna wyprodukowana i wydana przez niezależne studio inkle. Tytuł ukazał się na komputerach PC.

Fabuła - Pendragon

Akcja Pendragon rozgrywa się w czasach arturiańskich. Brytania zmaga się z wieloma kłopotami: Camelot upadł, instytucja okrągłego stołu nie funkcjonuje, Excalibur przepadł, a król Arthur przymierza się do rozprawy ze swoim synem, Mordredem. Produkcja studia inkle pozwala nam przejąć kontrolę nad legendarnym monarchą i pokierować jego działaniami, zmierzającymi do decydującego rozstrzygnięcia w Camlann. 

Rozgrywka - Pendragon

Pendragon to strategia turowa. Zmagania toczą się na mapach przywodzących na myśl gry planszowe, a naszym zadaniem jest przebyć z jednego końca na drugi. Pola zasadniczo dzielą się na dwa rodzaje: będące częścią naszego terytorium i te nieodkryte. W przypadku tych pierwszych możemy pokonywać większe odległości, w przypadku drugich - tylko jedno pole (dotyczy to również przeciwników). 

Przemierzając mapy natykamy się na różne wydarzenia. Przeważnie toczymy bitwy z nieprzyjaciółmi, ale niekiedy dzieją się też inne rzeczy. Gra pozwala nam zwerbować wiele postaci, w tym bohaterów i bohaterki legend arturiańskich. W ramach zmagań może się wydarzyć wiele: nasi podopieczni mogą się w sobie zakochać i zginąć tragicznie na polu bitwy, wojowniczka może się okazać służącą, a mnich wskazać drogę prowadzącą do Excalibura.

Pendragon posiada elementy roguelike, co oznacza, że każda kampania jest inna. Warto jednak wspomnieć, że w grze zdarzają się momenty, gdy drużyna zbiera się wokół ogniska i dochodzi wówczas do konwersacji rzucających więcej światła na rozgrywające się wydarzenia. Sceny te nie są generowane losowo. 

Wideo - Pendragon

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper