Need for Speed Most Wanted (2012)

Need for Speed Most Wanted (2012)

Ocena wg platformy:

PC 7.0
Wii U 8.0
PS3 7.2
X360 6.8
PS Vita 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
31.10.2012
Polska:
31.10.2012
Producent:
Criterion Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Wyścigi,   Samochodówka,   Otwarty świat
Śr. czas:
25 godzin
Liczba graczy:
1-8
Premiery
Świat:
30.10.2012
Europa:
31.10.2012
Polska:
31.10.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Need for Speed: Most Wanted (PS3)
7.0
Recenzja: Need for Speed: Most Wanted (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Need for Speed Most Wanted (2012) - opis gry

Need for Speed Most Wanted to gra znanego studia Criterion Games, wydana w listopadzie 2012 roku. Styl rozgrywki bezpośrednio nawiązuje do hitu z roku 2005 - gry stworzonej przez EA Black Box, która nosiła dokładnie taki sam tytuł - Need for Speed Most Wanted. Najnowsza wersja ukazała się na komputery osobiste i konsole - PlayStation 3, PlayStation Vita, Xbox 360, Wii U oraz w zmienionej wersji, stworzonej przez ekipę FireMonkeys, na platformy mobilne iOS oraz Android.

Jest to kolejna edycja legendarnej już marki, jaką jest Need for Speed. Seria ta liczy sobie ponad 18 lat, będąc jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier na świecie. Rozgrywka w Most Wanted bezpośrednio odwołuje się do pierwotnej wersji gry, z 2005 roku. Podobnie jak w pierwowzorze, musimy dostać się na szczyt listy Most Wanted, poprzez pokonywanie kolejnych jej członków. Tym razem obyło się bez warstwy fabularnej. Trafiamy do miasta Fairhhaven. Z racji tego, że grę tworzy studio odpowiedzialne za serię Burnout, trudno było uniknąć podobieństw.

Dalsza część tekstu pod wideo

W grze, podobnie jak w Burnout: Paradise City, mamy zaznaczony na mapie początek oraz koniec wyścigu. To, jak dojedziemy do mety, zależy od nas. Po drodze znajdziemy elementy środowiska, które możemy zniszczyć - takie jak billboardy czy ogrodzenia. Dodatkowo, przejazd przez stację benzynową pozwoli nam zmienić kolor pojazdu oraz go naprawić - co pozwoli kontynuować jazdę oraz zgubić gliniarzy. W grze został także zaimplementowany system Autolog. Możemy porównywać czasy przejazdów, najdłuższe skoki czy prędkość maksymalną przy danych punktach pomiarów, ze znajomymi. Dostępny jest również tryb wieloosobowy. Każdy z około pięćdziesięciu licencjonowanych samochód może być ulepszany. Dodatkowe komponenty dla naszych samochód zdobywamy wygrywając w wyścigach.

Ciekawostką jest fakt, że aby zdobyć dany samochód, wystarczy...  znaleźć go na mapie. W przypadku maszyn z listy Most Wanted, trzeba pokonać danego kierowcę a później go skasować, najlepiej brutalnie rozbijając. W ten sposób dostaniemy jego samochód. Największym dodatkiem w wersji na konsolę Nintendo Wii U jest możliwość kooperacji. Gracz używający kontrolera z wyświetlaczem dotykowym może wspomóc partnera. Mamy także możliwość wprowadzenia w błąd podążającego za nami pościgu policyjnego, zmienić porę dnia lub kontrolować natężenie ruchu w mieście. W dodatku gra pojawi się w komplecie z DLC Ultimate Speed Pack.

Wideo - Need for Speed Most Wanted (2012)

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (38)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper