Dragon's Dogma: Dark Arisen

Dragon's Dogma: Dark Arisen

Ocena wg platformy:

PS4 8.2
XONE 8.3
NS 8.0
PC 7.9
PS3 8.0
X360 7.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2013
Europa:
26.04.2013
Polska:
26.04.2013
Producent:
Capcom
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Otwarty świat,   RPG akcji
Śr. czas:
80 godzin
Premiery
Świat:
23.04.2013
Europa:
26.04.2013
Polska:
26.04.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Dragon's Dogma: Dark Arisen (PS3)
8.5
Recenzja: Dragon's Dogma: Dark Arisen (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Dragon's Dogma: Dark Arisen - opis gry

Dragon's Dogma: Dark Arisen jest rozszerzonym wydaniem wydanej przez Capcom w 2012 roku gry typu action-RPG. Gracze mogli ponownie zatopić się w świecie epickich przygód i starć z potężnymi przeciwnikami 26 kwietnia 2013 roku. W 2017 roku gra zadebiutowała na konsolach ósmej generacji. 

Akcja w Dragon's Dogma rozgrywa się w otwartym świecie, z doskonale znaną fanom RPG-ów mechaniką eksploracji, rozwijania postaci i kolekcjonowania nowego, coraz to potężniejszego oręża, ale system walki w czasie rzeczywistym kojarzy się raczej z grami akcji w stylu Devil May Cry. Capcom postawiło tutaj na bardzo precyzyjne sterowanie i efektowne starcia z nierzadko kolosalnych rozmiarów bestiami. Potwory będziemy ubijać w trakcie efektownych walk - konieczne będzie wchodzenie na grzbiety potworów, by móc wbijać ostrza w newralgiczne miejsca na ich cielskach, co widzieliśmy już choćby w Shadow of the Colossus. Oprócz rozwijania konkretnej klasy postaci ważną rolę w Dragon's Dogma odgrywają towarzysze, zwani "Pawnami". Członkowie drużyny oprócz aktywnego uczestniczenia w walce (prowadzeni przez SI) wspomagają nas również wygłaszanymi co chwila poradami.

W edycji Dark Arisen żółto-niebiescy dorzucają zupełnie nowy obszar do zwiedzenia - przeklętą wyspę Bittersblack, na której terenie czeka na graczy cała masa nowych wyzwań i niebezpiecznych przygód.  Aby się tam dostać, trzeba zawitać w nocy na molo w wiosce początkowej, gdzie spotykamy zjawę zwracającą się do głównego bohatera o pomoc. Zadania te stanowią spore wyzwanie i są skierowane bardziej do osób, które już ukończyły grę i mają solidnie rozbudowaną postać. Poszerzony został także i tak już imponujący bestiariusz, który zasiliło dwadzieścia pięć nowych maszkar. Ponadto w grze pojawiają się m.in. nowe umiejętności, więcej niż sto dodatkowych przedmiotów, zwiększony limit poziomów rozwoju postaci oraz czternastu nowych kompanów do wyboru. 

Z rzeczy kosmetycznych doszedł także japoński dubbing, który zapewne docenią miłośnicy klimatów z Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i większe możliwości kustomizacji przy tworzeniu swojego bohatera oraz Piona – towarzysza, który będzie wspierał Cię przez całą rozgrywkę. Producenci dali też graczom możliwość odpalenia gry na wysokim poziomie trudności oraz dedykowany tryb Speedrun. Posiadając zapisany stan gry z pierwowzoru, można liczyć na cały szereg bonusów jak nieskończona ilość Ferry stones, kamieni służących do szybkiego podróżowania (teleportacji do stolicy Gransys), a także 100 tys. Rift Crystals i pakiet rynsztunku Gransys Armor. S. Wersja na PlayStation 3 pojawiła się zarówno w wydaniu pudełkowym, jak i cyfrowym, podczas gdy posiadacze Xboksów 360 w dniu premiery dostali jedynie fizyczną kopię Dragon's Dogma: Dark Arisen.

Wideo - Dragon's Dogma: Dark Arisen

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (15)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper