Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic

7,1
9 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.0
XONE 9.0
PC 8.0
PS5 5.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Ghost Ship Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.05.2018
Europa:
13.05.2018
Producent:
Ghost Ship Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.05.2018
Europa:
13.05.2018

Deep Rock Galactic - opis gry

Deep Rock Galactic to kooperacyjna strzelanina co-opowa wyprodukowana przez duńskie studio Ghost Ship Games. Tytuł ukazał się na komputerach, gdzie początkowo był dostępny w Early Access, oraz na konsolach Xbox One, PS4 i PS5.

Rozgrywka - Deep Rock Galactic

Produkcja duńskiego studia w dość oryginalnych sposób podchodzi do motywów obecnych w klasycznym fantasy. Deep Rock Galactic kręci się wokół krasnoludów, które -- podobnie jak w licznych powieściach fantastycznych -- parają się górnictwem, lecz tutaj parają się one nim w kosmosie. Tytuł gry to z kolei nazwa firmy, która zajmuje się wydobywaniem surowców z niebezpiecznych zakątków galaktyki. Takim zakątkiem jest chociażby Hoxxes IV - pełna bogactw naturalnych, lecz jednocześnie śmiertelnie niebezpieczna planeta.

W tytule maksymalnie czterech graczy przemierza generowane losowo miejscówki, które przeszukujemy pod kątem cennych surowców. Współpraca drużynowa jest ważnym filarem zabawy. Do dyspozycji mamy cztery klasy: Driller (specjalista od drążenia w skał), Enginner (najlepsze wsparcie dla członków zespołu), Gunner (fachowiec przydający się do rozprawiania z nieprzyjaciółmi) oraz Navigator (mistrz w poznaniu terenu). Każda z nich charakteryzuje się zaś innymi zdolnościami i wyposażeniem. Wśród broni znajdziemy m.in. miotacze ognia, shotguny, pistolety, miniguny czy też kilofy. W eksploracji pomaga z kolei np. linka z hakiem.

Odwiedzane przez nas lokacje generowane są proceduralnie. Co więcej, otoczenie jest zniszczalne, co jest nie tylko kwestią estetyki czy zwykłym smaczkiem, ale też patentem przekładającym się w poważny sposób na rozgrywkę. Jeśli jakaś ściana blokuje nam przejście, możemy ją po prostu zniszczyć. 

W Deep Rock Galactic nie zabrakło najróżniejszych zadań, a za swoje osiągi jesteśmy nagradzani, zyskując nowe rangi.

Wideo - Deep Rock Galactic

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (1)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych