Deep Black

Deep Black

5,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.0
PS3 4.9
X360 7.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Biart
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2011
Europa:
22.11.2011
Producent:
Biart
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja
Premiery
Świat:
22.11.2011
Europa:
22.11.2011

Deep Black - opis gry

Deep Black to strzelanina TPP (konkretnie cover shooter), której akcja toczy się nie tylko na lądzie, ale również i pod wodą. Za jej produkcję odpowiada studio Biart. Gra ukazała się w cyfrowej dystrybucji na PC, PlayStation 3 i Xboxa 360.

Fabuła - Deep Black

Dalsza część tekstu pod wideo

Akcja Deep Black rozgrywa się w nie tak dalekiej przyszłości. Jest rok 2047, a świat stoi na progu apokalipsy. Kończą się surowce, ataki terrorystyczne to chleb powszedni, władza nie jest w stanie wymusić przestrzegania prawa. W kilku słowach: rządzi anarchia i chaos. Głównym bohaterem gry jest porucznik Syrus Pears, facet z przeżyciami, który otrzymuje zadanie odbicia pewnego podwodnego laboratorium z rąk terrorystów. To jednak co napotka na swej drodze może postawić pod dużym znakiem zapytania jego ideały i wiarę w drugiego człowieka.

Rozgrywka - Deep Black

Sztandarową atrakcją Deep Black w założeniach twórców jest umiejscowienie akcji na lądzie i pod wodą. W tym pierwszym przypadku gra przypomina standardowego shootera - biegamy, rzucamy granatami, chowamy się za osłonami i -- oczywiście -- strzelamy. Inaczej wygląda rozgrywka pod wodą, która odróżnia produkcję Biart od pozostałych przedstawicieli gatunku. Podwodne etapy pozwalają przedsięwziąć inne środki i wykorzystać niecodzienne warunki - poruszać możemy się wówczas absolutnie w każdym kierunku, do przeciwnika da się podpłynąć od dołu, od góry albo przyciągnąć go i zaciukać nożem włączając sekwencję qte. Twórcy przygotowali łącznie czternaście broni, których można używać niezależnie od miejsca potyczek. Do dyspozycji mamy nawet podwodne drony, ale te trzeba najpierw zhackować.

Podczas podwodnych fragmentów nową dynamikę nadaje specjalny jetpack, dzięki któremu możemy szybciej się poruszać. Przydatna bywa również linka z hakiem. Może mieć ona kilka zastosowań, np. służyć do rozwiązywania zagadek lub wciągania strażników pod wodę.

W stylu cover shooterów każdy poziom w Deep Black ma liniowy charakter.

Wideo - Deep Black

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper