Deception IV: Blood Ties

Deception IV: Blood Ties

7,5
11 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.2
PS Vita 7.7

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Tecmo Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
27.02.2014
Europa:
28.03.2014
Producent:
Tecmo Koei
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Platformowa
Premiery
Świat:
27.02.2014
Europa:
28.03.2014

Deception IV: Blood Ties - opis gry

Deception IV: Blood Ties to dość unikalna gra strategiczna, w której główne zadanie gracza polega na zastawianiu pułapek. Tytuł wyprodukowało Koei Tecmo z myślą o PlayStation 3 i PlayStation Vita. Blood Ties to kontynuacja gry znanej na Zachodzie jako Trapt.

Gracz kieruje to poczynaniami Laegrinny, córki samego diabła, który stworzył ją z kawałka swojej duszy. Trzy tysiące lat temu został on pokonany przez grupę wojowników nazywanych “Świętymi” i uwięziony za pomocą “świętych wersetów”. Po tym zdarzeniu wersety podzielono na dwanaście części i każdy z bohaterów otrzymał po jednym z nich. Zadaniem protagonistki jest je odbić, w czym pomogą jej cztery demoniczne istoty - sługi ojca.

 

Deception IV to połączenie gry logicznej i strategicznej. Przejmujemy w niej kontrolę nad wspomnianą Laegrinną i naszym zadaniem jest eliminować natrętów zastawiając na nich pułapki. Innymi słowy, nie ma tu bezpośrednich pojedynków. Wśród pułapek są toczące się głazy, ognie, elektrowstrząsy, ściany nabite kolcami, zapadnie, skórki od bananów, lokomotywy i wiele innych cudacznych wynalazków. Kreatywność ma znaczenie, bowiem przeciwnicy nie są ułomkami - potrafią biegać, skakać, skradać się, robić uniki albo czasami są po prostu zakuci w ciężką zbroję. Co ciekawe, sami także musimy zważać, by nie wpakować się w jakąś kabałę, bo pułapki mogą zranić też i naszą podopieczną.

 

Pułapki, a raczej efekt jaki dają, można podzielić na trzy typy: Brutality, Magnificence i Humiliation. Każda z nich oferuje innego rodzaju bonusy i, co warto dodać, podczas rozgrywki wskazanym jest, by brać pod uwagę charakterystykę otoczenia.

 

Oprócz fabuły, która trwa około 10 godzin, w Deception IV znajdziemy także Free Battle, tryb pozwalający nam pograć bez żądnych ograniczeń (najlepiej sprawdza się do treningu), wyzwania oraz Quest Creation - kreator questów, które możemy potem umieszczać w sieci i dzielić się nimi z innymi.

Wideo - Deception IV: Blood Ties

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych