DeathSpank

DeathSpank

7,4
61 oceny

Ocena wg platformy:

PC 7.3
PS3 7.6
X360 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
13.07.2010
Europa:
13.07.2010
Producent:
Hothead Games
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Przygodowa,   RPG akcji
Śr. czas:
11.5 godzin
Liczba graczy:
2
Premiery
Świat:
13.07.2010
Europa:
13.07.2010

DeathSpank - opis gry

DeathSpank jest grą akcji z wieloma elementami charakterystycznymi dla produkcji RPG stworzoną przez studio Hothead Games i wydaną przez Electronic Arts w lipcu 2010 na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, natomiast w październiku na PC. DeathSpank doczekało się sequela o podtytule Thongs of Virtue.
 

Gra stanowi połączenie gatunku hack & slash z elementami RPG i przygodówki. DeathSpank może używać czterech broni naraz. Wygląda to następującą: dwa rodzaje morderczego sprzętu trzyma w rękach, a dwa są ukryte i w każdej chwili może je wykorzystać, wykonując ciekawą mieszankę combosów. Dobór odpowiedniego oręża ma istotne znaczenie dla efektywności zadawania obrażeń. Wybieramy spośród mieczy, młotów, czarodziejskich lasek, kusz itd. Wrażenie różnorodności potęguje fakt, że wspomniane oręże posiadać mogą różne właściwości magiczne (związane z żywiołami), które uaktywniają się po naładowaniu specjalnego wskaźnika występującego.

Rozwój postaci został ograniczony do minimum. Gdy awansujemy na nowy poziom, gra daje nam do wyboru jedną z sześciu kart bonusowych. Zwiększają one między innymi zadawane obrażenia, prędkość poruszania się czy liczbę złotych monet wyrzucanych przez zabitych wrogów. Oprócz głównego wątku, wszelkie inne zadania skupiają się na utartym już szlaku, czyli eliminacji wrogów, przyjmowaniu roli kuriera bądź poszukiwacza przedmiotów. Warto jednak mieć baczenie na to, co należy zrobić, gdyż w dzienniku treść misji jest opisana pobieżnie i może zdarzyć się, że nie będziemy wiedzieć, kto ją nam zlecił. DeathSpank oferuje również tryb kooperacji - w każdej chwili do zabawy może dołączyć pomocnik DeathSpanka - czarodziej Sparkles, lecz jego obecność przejawia się tylko rzucaniem czarów (obaj bohaterowie dzielą jeden pasek energii i pozostałe wskaźniki).

Oprawa wizualna w DeathSpank to czysty profesjonalizm. Świat gry kształtem przypomina ogromny walec. Kierując się w dół, widzimy jak widoczna górna część świata znika za horyzontem. Sama grafika przedstawia kreskówkowy obraz, łączący elementy dwu i trójwymiarowe. Twórcy dobrze dobrali głosy pod wszystkie postaci, zwłaszcza DeathSpanka i narratorki.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wideo - DeathSpank

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (6)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper