Darksiders II

Darksiders II

Ocena wg platformy:

NS 9.0
PC 7.8
PS4 7.5
XONE 8.1
Wii U 7.9
PS3 7.9
X360 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Vigil Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2012
Europa:
14.08.2012
Polska:
21.08.2012
Producent:
Vigil Games
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja,   Slasher
Śr. czas:
30 godzin
Premiery
Świat:
14.08.2012
Europa:
14.08.2012
Polska:
21.08.2012

Recenzja redakcji

Recenzja: Darksiders II (PS3)
9.0
Recenzja: Darksiders II (PS3)
Pokaż kolejne recenzje

Darksiders II - opis gry

Darksiders II to gra z gatunku action adventure spod dłuta Vigil Games, wydana przez firmę THQ w sierpniu 2012 roku na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 oraz w listopadzie tego samego roku na Wii U. Produkcja w 2015 roku wskoczyła na konsole ósmej generacji. „Dwójka” jest bezpośrednim sequelem wydanego dwa i pół roku wcześniej Darksiders, a głównym bohaterem jest tym razem Śmierć - drugi z Czterech Jeźdźców Apokalipsy.

W poprzedniej części gracz wcielał się w Wojnę, który został uwikłany w spisek, w efekcie czego odebrano mu moc i pokonano go. Pałający żądzą zemsty Wojna zmuszony był działać w naszym świecie w pojedynkę i dowiedzieć się, kto uknuł tę intrygę oraz dlaczego do finałowej bitwy dochodzi pomimo tego, iż prastare pieczęcie, które miały zapewnić ludzkości bezpieczeństwo, nie zostały zerwane. W drugiej części Darksiders gracz wciela się w innego Jeźdźca Apokalipsy, Śmierć. Jego brat, czyli Wojna, został niesłusznie oskarżony o wywołanie potężnego zamieszania na Ziemi. Śmierć jest przekonany, że jego brat jest najbardziej uczciwy ze wszystkich Czterech Jeźdźców i że z pewnością nie planował zgładzenia ludzkości. Protagonista wyrusza więc przed siebie, aby pomóc bratu, jednakże droga do celu nie będzie łatwa.

Dalsza część tekstu pod wideo

Pomimo zmiany głównego bohatera, Darksiders II w dalszym ciągu pozostał grą przygodową, z domieszką hack & slash i elementów RPG. Możliwości bojowe Śmierci są paradoksalnie większe niż Wojny, a wiąże się to głównie z nowym zestawem ciosów. Podobnie jak brat, również Ponury Żniwiarz potrafi dosiadać konia, a sekwencje te uległy rozbudowaniu oraz zyskały na dynamice. Gracz w dalszym ciągu może rozwijać umiejętności bohatera, które przydają się nie tylko w walce, lecz również podczas rozwiązywania licznych puzzli, a także w sekwencjach zręcznościowych. System walki w dalszym ciągu jest prosty i intuicyjny. Śmierć jest znacznie szybszy i zwinniejszy od Wojny, dlatego starcia z większymi grupami przeciwników oraz walki z bossami zyskały na dynamice.

Podstawowym orężem walki jest para podręcznych kos uwieszonych u pasa, wspierana alternatywnym uzbrojeniem obejmującym takie cacka jak gigantyczne młoty, topory czy wysadzane żelastwem rękawice. Naprzemienne wyprowadzanie ataków różną bronią owocuje naturalnie odmiennymi kombinacjami ciosów, W miejsce parowania ciosów wstawiono system uników pod dowolnym kątem. Całość doskonale uzupełnia możliwość przeistoczenia się w skrzydlatą Kostuchę po wcześniejszym nabiciu odpowiedniego wskaźnika oraz szereg dodatkowych umiejętności, wykupywanych z dwóch drzewek rozwoju bohatera, a oferujących np. chwilową niewrażliwość na ataki czy przyzywanie na krótką chwilę wsparcia zza grobu. Znacznie większy jest też nasz obszar działania. Miejsce jednej, szaroburej rzeczywistości skąpanej w strugach deszczu zastąpiło aż pięć różnych światów, z czego tylko pierwszy rozmiarem bije na łeb całą mapę znaną z oryginału.

Darksiders II działa na silniku swojego poprzednika i graficznie niewiele różni się od dobrze wyglądającej „jedynki”. Za design świata przedstawionego ponownie odpowiada rysownik komiksów, Joe Madureira, natomiast trio kompozytorów zastąpił Jesper Kyd, który zadbał o bardziej zróżnicowaną oprawę muzyczną.

Wideo - Darksiders II

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (64)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper