The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

9,1
60 oceny

Ocena wg platformy:

Wii U 9.1

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
26.09.2013
Europa:
04.10.2013
Producent:
Nintendo
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG akcji
Śr. czas:
40 godzin
Premiery
Świat:
26.09.2013
Europa:
04.10.2013

The Legend of Zelda: The Wind Waker HD - opis gry

The Legend of Zelda: Wind Waker HD to gra action-adventure wyprodukowana i wydana przez Nintendo na Wii U. Tytuł pierwotnie pojawił się na GameCube’ie w 2002 roku. Wersja HD to jego remaster oferujący nie tylko lepszą grafikę, ale także kilka elementów usprawniających gameplay.

Sceną Wind Wakera było/jest Great Sea, wielki zbiornik wodny upstrzony kilkudziesięcioma wysepkami. Na jednej z nich wraz z babcią mieszka główny bohater, którym tradycyjnie jest Link. Punktem wyjścia dla historii jest pojawienie się niejakiej Tetry. Protagonista ratuje ją z opresji, ale w konsekwencji porwana zostaje jego siostra.

 

Wind Waker nie zmienia radykalnie formuły serii. Link eksploruje tu różne zakątki Great Sea, walczy i rozwiązuje zagadki. Do pojedynków wprowadzono nowe elementy [względem części poprzedzających Wind Wakera] takie jak możliwość parowania ciosów lub używania broni przeciwników. Oprócz tego protagonista ma do dyspozycji również przedmioty będące jego znakiem rozpoznawczym od lat - łuk, bumerang, linka z hakiem czy bomby.

 

Ze względu na miejsce akcji Link dużą ilość czasu spędza w swojej łódce podróżując między wysepkami. Z tym poniekąd wiąże się najbardziej unikalny element gameplayu. Nasz podopieczny używa specjalnej pałeczki (batuty), którą tworzy melodie zmieniając kierunek wiania wiatru. Będący w naszym władaniu przydaje się on nie tylko podczas żeglowania, ale również do rozwiązywania zagadek, szybowania i teleportowania się z miejsca na miejsce.

 

Wersja HD posiada oczywiście poprawioną grafikę, ale usprawniono w niej także niektóre aspekty rozgrywki. GamePad pełni funkcję inwentarza i możemy go użyć przy obsłudze niektórych przedmiotów, np. łuku lub batuty dyrygującej wiatrem. Ponadto przyspieszono żeglowanie, wydobycie skarbów z dna morza, a z myślą o bardziej doświadczonych graczach udostępniono tryb Hero Mode (wyższy poziom trudności) od początku.

 

Pełno było też pomniejszych usprawnień.

Wideo - The Legend of Zelda: The Wind Waker HD

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper