Darksiders Genesis

Darksiders Genesis

7,6
44 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.8
PC 7.8
PS4 7.5
XONE 7.6
STADIA 8.0

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
05.12.2019
Polska:
05.12.2019
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Pełne wsparcie języka polskiego Pełna
Gatunek:
Przygodowa,   Akcja
Śr. czas:
22 godzin
Liczba graczy:
1-2
Premiery
Świat:
05.12.2019
Europa:
05.12.2019
Polska:
05.12.2019

Recenzja redakcji

Darksiders Genesis – recenzja gry. Inaczej i dobrze!
Wojtek Gruszczyk

Wojciech Gruszczyk

8.0
Darksiders Genesis – recenzja gry. Inaczej i dobrze!
NS PC PS4 XONE

Darksiders Genesis - opis gry

Darksiders: Genesis to gra action-adventure wyprodukowana przez studio Airship Syndicate i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach, konsolach PS4, Xbox One i Nintendo Switch oraz Google Stadia. Jest on prequelem serii Darksiders.

Fabuła

Dalsza część tekstu pod wideo

Darksiders: Genesis to prequel, którego akcja rozgrywa się przed wydarzeniami ukazanymi w części pierwszej serii. Fabuła koncentruje się tym razem na dwóch jeźdźcach apokalipsy: jest to mianowicie wojna (War) i Waśń (Strife). Wojna była już grywalną postacią w pierwszej części cyklu, Waśń natomiast w tej roli debiutuje. Ta para musi powstrzymać Lucifera, który zaburza równowagę, powierzając większą władzę demonicznym mistrzom.

Rozgrywka

Za produkcję odpowiada nowy developer, studio Airship Syndicate, twórcy Battle Chasers: Nightwar, co przełożyło się na rozgrywkę. Mamy tu bowiem do czynienia nie z klasyczną perspektywą TPP, tylko z kamerą w stylu np. serii Diablo. Mimo jednak tej na pozór niemalże rewolucyjnej zmiany struktura i założenia rozgrywki nie uległy znaczącym zmianom. Nie brakuje tu dużego nacisku na walkę i rozlicznych mniej lub bardziej wymyślnych łamigłówek środowiskowych.

Pomiędzy dwójką wspomnianych wyżej postaci możemy się swobodnie przełączać, jeśli gramy w singlu. Różnią się one nieco umiejętnościami: Wojna to klasyczny czołg, wytrzymały na obrażenia i bardzo silny, specjalizuje się w walce na krótki dystans. Waśń z kolei posługuje się przez większą część czasu bronią palną i potrafi też ciskać ładunkami wybuchowymi. Co więcej, zdolności naszych podopiecznych można także modyfikować w trzech dziedzinach dzięki specjalnym slotom.

Oprócz tego bohaterowie dysponują także paroma innymi przydatnymi zdolnościami. Mogą korzystać z haka pozwalającego dostać się do miejsc poza ich zasięgiem i przyciągać do siebie przeciwników, wykonywać podwójny skok, a także zmieniać na pewien czas formę na potężniejszą po nabiciu specjalnego wskaźnika.

Darksiders: Genesis oferuje tryb multiplayer dla dwóch osób (kooperacja).

Wideo - Darksiders Genesis

Komentarze (10)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper