Battle Chasers: Nightwar

Battle Chasers: Nightwar

7,7
33 oceny

Ocena wg platformy:

PS4 7.9
XONE 7.0
NS 7.2
PC 7.9

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
03.10.2017
Europa:
03.10.2017
Polska:
03.10.2017
Producent:
Airship Syndicate
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
RPG
Śr. czas:
50 godzin
Premiery
Świat:
03.10.2017
Europa:
03.10.2017
Polska:
03.10.2017

Recenzja redakcji

Recenzja: Battle Chasers: Nightwar (PS4)
9.0
Recenzja: Battle Chasers: Nightwar (PS4)
PS4
Pokaż kolejne recenzje

Battle Chasers: Nightwar - opis gry

Battle Chasers: Nightwar to gra action-RPG wyprodukowana przez Airship Syndicate Entertainment i wydana przez THQ Nordic. Tytuł ukazał się na komputerach (Windows, Linux, Mac OS X) oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Jego produkcja została częściowo sfinansowana na serwisie Kickstarter.

Produkcja Airship Syndicate powstała na podstawie komiksu Battle Chaser, który wydawano na przełomie stulecia. Historia rozgrywa się w fantastycznym świecie, który Gully, główna bohaterka dysponująca dwiema magicznymi rękawicami, przemierza w poszukiwaniu swego zaginionego ojca. Towarzyszą jej inni, jak golem, legendarny wojownik, czarodziej czy łowczyni głów. Nightwar to zaledwie epizod większej opowieści o zmaganiach Gully. Powietrzny statek jej i jej towarzyszy zostaje zestrzelony nad pewną wyspą, która obecnie przeżywa coś podobnego do gorączki złota, tyle że zamiast złota obiektem zainteresowań są bogate złoża many. Z tego też powodu na miejsce trafiają najróżniejsze osobistości, w tym także takie niezbyt ciekawe.

Produkcja Airship Syndicate inspiruje się klasycznymi japońskimi eRPeGami. Gra ma podobną do nich strukturę - przemierzamy mapę świata, na której trafiamy na rozmaite miasta i osady (gdzie możemy nająć się do wykonania jakiegoś pobocznego questa), oraz przemierzamy najeżone niebezpieczeństwami dungeony. Tych jest osiem, a ich wnętrza są generowane proceduralnie. Oprócz walk nie brakuje w nich również łamigłówek.

System walki jest turowy. Przeciwnicy widoczni są podczas eksploracji. Możemy ich wówczas zaatakować z zaskoczenia, dzięki czemu zyskujemy przewagę. Na uwagę zasługuje system Overcharge, który pozwala gromadzić manę po udanym ataku na nieprzyjaciela. Dzięki niej możemy korzystać z zaklęć i specjalnych technik. Postacie, warto dodać, różnią się umiejętnościami.

Wideo - Battle Chasers: Nightwar

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper