Star Trek: Legacy

Star Trek: Legacy

5,8
6 oceny

Ocena wg platformy:

PC 6.0
X360 5.8

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Mad Doc Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.12.2006
Europa:
22.12.2006
Producent:
Mad Doc Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja,   Strategiczna
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
05.12.2006
Europa:
22.12.2006

Star Trek: Legacy - opis gry

Star Trek: Legacy to gra akcji z elementami strategii wyprodukowana przez studio Mad Doc Software (później Rockstar New England) i wydana w Europie przez Ubisoft. Tytuł ukazał się na komputerach osobistych oraz na Xboxie 360.

Gra stanowi swego rodzaju kompilację. Kampania rozgrywa się na przestrzeni trzech ‘startrekowych’ epok - Enterprise, The Original Series oraz The Next Generation. Wszystko rozpoczyna się w roku 2159. Jako kapitan Jonathan Archer (potem wejdziemy też w buty innych znanych kapitanów) wyruszamy z misją odnalezienia statku Vulcan należącego do pewnej grupy badawczej.

W trakcie zmagań przejmujemy dowodzenie nad jednym lub kilkoma statkami kosmicznymi (w zależności od misji). W danym momencie możemy sterować tylko jednym - albo bezpośrednio (tj. padem bądź klawiaturą) lub poprzez interfejs graficzny. Innym da się natomiast wydawać rozkazy. Do wyboru są dwie perspektywy pozwalające śledzić batalie - trójwymiarowa oraz dwuwymiarowa. Ta druga przydaje się do łatwiejszego zarządzania eskadrą.

Kampania jest ogółem liniowa. Misje stawiają przed nami różne wytyczne. Są to nie tylko potyczki, ale też dla przykładu eskorta oraz ochrona planety przed spadającymi asteroidami. Twórcy zaimplementowali ponadto system rozwoju. Wraz z postępami gromadzimy specjalne punkty, które można spożytkować na nowe statki.

Oprócz fabularnej kampanii gra oferuje też inne atrakcje. Pierwsza to tryb Skirmish, który pozwala rozgrywać kosmiczne potyczki bez dodatkowych ceregieli i ograniczeń (także z innymi graczami). Do wyboru są w nim pojazdy i rasy/frakcje, do których normalnie nie mamy dostępu. Ponadto dostępny jest też co-op oraz edytor misji (na PC dochodzi też do tego wsparcie modów).

Wideo - Star Trek: Legacy

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper