Daemon X Machina

Daemon X Machina

7,0
7 oceny

Ocena wg platformy:

NS 6.8
PC 7.5

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Marvelous First Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2019
Europa:
13.09.2019
Polska:
13.09.2019
Producent:
Marvelous First Studio
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Akcja
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
13.09.2019
Europa:
13.09.2019
Polska:
13.09.2019

Daemon X Machina - opis gry

Daemon X Machina to gra akcji z mechami wyprodukowana przez Marvelous First Studio i wydana przez Nintendo. Tytuł ukazał się najpierw na Nintendo Switch, a później trafił też na PC. Przy jego tworzeniu brał udział Kenichiro Tsukuda, producent serii Armored Core.

Akcja gry rozgrywa się w dalszej przyszłości. W Ziemię uderza księżyc, co niesie z sobą szereg konsekwencji, nie tylko zniszczenia. Przede wszystkim na świecie objawia się energia zwana Femto, która sprawia, że sztuczna inteligencja nabywa samoświadomość i rozpoczyna walkę z ludźmi. Energia ta nie jest też bez wpływu ludzi, gdyż na niektórych odciska ona swoje piętno. Stają się oni z jednej strony kimś w rodzaju nadludzi, ale z drugiej spotyka ich ostracyzm. Mimo to Outersi, bo tak się ich nazywa, stają do walki ze zbuntowanymi maszynami, by chronić niedobitki cywilizacji.

Daemon X Machina to gra, w której wcielamy się w jednego z Outersów, którego zadaniem jest walka z wrogo nastawionym AI; postać, warto dodać, tworzymy sami na początku zmagań. Przez lwią część czasu zasiadamy za sterami wielkiego mecha (w świecie gry nazywanego Arsenal), ale możemy też opuścić kokpit i poruszać na własnych nogach, co jednak niesie z sobą większe ryzyko. W grze zaimplementowano system rozwoju umożliwiający podnoszenie zdolności pilota (tj. naszego avatara).

W grze na przejście czekają rozmaite misje, które wybieramy z poziomu bazy wypadowej. Nasza decyzja zadecyduje, jak rozwinie się fabuła. Wykonanie zadania nagradzane jest zaś pieniędzmi, które pozwalają kupować lepszy sprzęt (części można także zgarniać po zniszczeniu przeciwnika). Do dyspozycji mamy przeróżne rodzaje uzbrojenia, zaczynając od bazook, a skończywszy na laserowych mieczach. Bronie da się podpinać np. pod dwie ręce robota, a za każdą odpowiada inny przycisk. Warto też dodać, że otoczenie jest w dużym stopniu zniszczalne, co możemy wykorzystać do naszych potrzeb.

Daemon X Machina oferuje tryb multiplayer w postaci kooperacji. Grać mogą cztery osoby jednocześnie. 

Wideo - Daemon X Machina

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper