Armored Core: Verdict Day

Armored Core: Verdict Day

6,6
12 oceny

Ocena wg platformy:

PS3 7.4
X360 5.4

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
23.09.2013
Europa:
27.09.2013
Polska:
27.09.2013
Producent:
From Software
Wersja językowa:
Brak wsparcia języka polskiego angielska
Gatunek:
Zręcznościowa
Liczba graczy:
1-20
Premiery
Świat:
23.09.2013
Europa:
27.09.2013
Polska:
27.09.2013

Recenzja redakcji

Recenzja: Armored Core: Verdict Day (PS3)
8.0
Recenzja: Armored Core: Verdict Day (PS3)

Armored Core: Verdict Day - opis gry

Armored Core: Verdict Day to gra akcji z udziałem mechów wyprodukowana przez japońskie studio From Software i wydana przez Bandai Namco. Tytuł powstał z myślą o PlayStation 3 i Xboxie 360, sednem rozgrywki były w nim wieloosobowe potyczki sieciowe.

Verdict Day rozwija gameplayowe koncepcje z wydanej nieco wcześniej piątej części Armored Core. Gracz wciela się tu w najemnika, który zakłada lub wstępuje do niewielkiej walczącej grupy, a następnie grupa ta wchodzi w skład trzech wielkich frakcji bijących się o skąpe surowce naturalne i o nowy ład (zniszczonego) świata. Fabuła mimo wszystko odgrywa tu jednak drugorzędna rolę i napędzają ją głównie radiowe komunikaty przesyłane przed i po misji.

Dalsza część tekstu pod wideo

 

Sednem gry są potyczki w multiplayu. Walczymy oczywiście w szeregach jednej z trzech wspomnianych frakcji, a nasze działania -- udane lub mniej udane -- wpływają na sytuację całego stronnictwa. Oczywiście oprócz właściwej rozgrywki ogromne znaczenie ma modyfikowanie maszyny. Mech składa się z czternastu części, które można wymieniać według własnego uznania i budować to, co tylko przyjdzie nam do głowy. Żeby było ciekawiej, poszczególne części wyposażenia są opisane przez rozmaite parametry a ponadto jeden grat może mieć mniej oczywisty wpływ na inne. Kombinacji jest więc mnóstwo.

 

Nasz oddział podczas starć może liczyć maksymalnie dwadzieścia mechów - może nimi kierować sztuczna inteligencja bądź inni gracze (w zależności choćby od trybu). Jedna osoba pełni wtedy rolę stratega i kieruje grupą mając dostęp do mapy frontu.

 

Twórcy pomyśleli też o osobach, które cenią sobie singla. Kampania dla jednego gracza składa się z 60 fabularnych misji. Zadania podzielono na dwa rodzaje - world i story. Za te pierwsze zdobywamy pieniądze potrzebne do wykupowania lepszego wyposażenia, drugi typ nagradza nas z kolei doświadczeniem bez którego nie mamy dostępu do sprzętu. Innymi słowy musimy angażować się w jedno i drugie.

Wideo - Armored Core: Verdict Day

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video

Komentarze (2)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper